Drukuj Powrót do artykułu

Wakacyjna Akcja Caritas Archidiecezji Lubelskiej

28.06.2017 , ar, mj, Lublin, 28-06-2017 Ⓒ ℗

Tradycyjnie, jak co roku, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabiera potrzebujące dzieci na dwanaście dni dobrej zabawy, zapewniając niezliczone okazje do radości z uroków lata i wypoczynku w pięknych miejscach Lubelszczyzny. Na pięciu turnusach kolonijnych, w tym jednym dla wolontariuszy Caritas, wypocznie blisko 500 dzieci.

Oferta wypoczynku skierowana jest do dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczym i rodzin zastępczych oraz dzieci polonijnych – 50 dzieci z Białorusi i 40 z Ukrainy.

– Chcemy, aby czas spędzony z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, Bogiem, na każdym turnusie obecny jest duszpasterz – podkreśla rzecznik diecezjalnej Caritas Mateusz Jocek, dodając, że zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych.

Cztery turnusy wakacyjne odbędą się w „Domu Zawierzenia” nad jeziorem Firlej, a jeden w „Domu Spotkania” w podlubelskiej Dąbrowicy.

Wypoczynek dzieci polonijnych finansowany jest przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Pobyt dzieci w dniach 3-14 lipca w „Domu Zawierzenia” nad Firlejem i 19-30 sierpnia w „Domu Spotkania” w Dąbrowicy jest współfinansowany przez Wojewodę Lubelskiego, w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.