Wakacyjne dni powołaniowe z oblatami
03 lipca 2010 | 09:08 | apis Ⓒ Ⓟ
W czasie wakacji letnich Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują na Świętym Krzyżu powołaniowe dni skupienia dla katolickiej młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym, pracą misyjną, powołaniem kapłańskim. Odbędą się one w dniach 26 lipca – 1 sierpnia.
W tym roku oblaci zapraszają młodzież od drugiej klasy gimnazjum wzwyż i studentów. Koszty uczestnictwa pokrywa rodzina zakonna. Młodzież, która przybędzie do świętokrzyskiego sanktuarium objęta będzie opieką przez o. Krzysztofa Jurewicza OMI, odpowiedzialnego za organizowanie powołaniowych dni. Przeżyć będzie wakacyjny czas w oblackiej wspólnocie, na modlitwie i podczas wspólnych rekreacji.
„Rekolekcje przeżywane w murach najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu od wielu lat cieszą się wielkim zainteresowaniem” – poinformował KAI o. Dariusz Malajka OMI, rzecznik prasowy świętokrzyskich oblatów.
„Chodzi nam o to, by młodzi ludzie mogli cieszyć się sobą, by mogli spotkać ludzi, którzy poszukują drogi życia, którzy pragną rozeznać swoje powołanie. Pomocą ku temu jest: codzienna Eucharystia, nabożeństwa i wspólne modlitwy, konferencje, filmy, okazja do refleksji w samotności, kierownictwo duchowe, spotkania z ojcami, braćmi, klerykami i nowicjuszami” – dodał o. Malajka OMI.
Na dni skupienia prócz odzieży, przyborów toaletowych, chętni powinni zabrać Pismo Święte, różaniec, notatnik, gitarę. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Sekretariat powołań, ul. Ostatnia 14, 60 – 102 Poznań, email: powolania@oblaci.pl, tel. 061-830-65-17 lub 0 601 78-84-22, GG: 2297944, SKYPE: krzysztof.jurewicz.omi
Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej założył św. Eugeniusz de Mazenod, późniejszy biskup Marsylii (1782-1861), 25 stycznia 1816 roku w Aix (Prowansja). Na początku stycznia 2009 r. stan liczebny oblatów na świecie wynosił 4244 członków. Polska Prowincja zgromadzenia liczy obecnie 486 zakonników.
Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Znajduje się ono niemal na samym szczycie, zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem – 595 m n. p.m., położone jest 40 km od Kielc i 60 km od Sandomierza.
Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej. W średniowieczu i później, aż do kasaty w 1819 r., Święty Krzyż był jednym z najważniejszych ośrodków intelektualnych i kulturalnych w Polsce.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.