Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: Jubileuszowe Spotkanie Wspólnoty Wdów i Wdowców

17 grudnia 2017 | 11:57 | mag Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Wychodźcie do innych z miłością – zaapelował bp Romuald Kamiński do osób, które utraciły współmałżonka. W konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku odbyło się jubileuszowe spotkanie wspólnoty wdów i wdowców, która od pięciu lat gromadzi osoby z terenu Warszawy i okolic.

W czasie Mszy św. bp warszawsko-praski podkreślił, że w ludzkim życiu nie ma przypadków czy zbiegów okoliczności. – Nasze życie jest w rękach Boga, który jest najlepszym pedagogiem, stąd wszystko co nas spotyka, czy czego doświadczamy ma jakiś sens, ma pomóc nam zbliżyć się do naszego ostatecznego celu jakim jest szczęście wieczne – tłumaczył bp Kamiński.

Zwrócił uwagę, że również jednym z celów wspólnoty małżeńskiej jest wzajemna troska o zbawienie. – Jeśli człowiek podejmie to, co jest fundamentem wówczas wszystkie inne przestrzenie jego życia będą rozwijały się harmonijnie – przekonywał duchowny

Przestrzegł on osoby owdowiałe przed zasklepianiem się w swoim cierpieniu tłumacząc, że człowiek zawsze powinien być darem dla drugiego. – Na naszej drodze Bóg nieustannie stawia wielu ludzi nie tylko tych, z którymi łączą nas głębokie więzi rodzinne, ale także tych, których widzimy jedynie raz w życiu. Ważne, by ten kontakt zawsze był ubogacający, byśmy byli dla drugiego człowieka błogosławieństwem, a więc byśmy wnieśli w jego życie dobro, byśmy w jakiś sposób pomogli mu być bliżej Boga – mówił bp Kamiński.

Wspólnota Wdów i Wdowców spotyka się w konkatedrze na Kamionku w każdą trzecią sobotę miesiąca i gromadzi ludzi w różnym wieku. – Łączy ich wspólne doświadczenie utraty współmałżonka. – Najważniejsze to najpierw z nimi być i pozwolić im wypowiedzieć swój ból, żal i tęsknotę – powiedział opiekujący się wspólnotą ks. Michał Łobaza SAC.

Spotkania mają charakter formacyjno-modlitewny. Poza Mszą św. jest również czas na konferencję, studium Bożego Słowa, medytację oraz dzielenie się osobistym doświadczeniem życia. – Dla wielu jest to okazja do odnalezienia się na nowo we wspólnocie Kościoła oraz możliwość modlitwy za zmarłego współmałżonka – powiedział ks. Łoboza SAC.

W czasie Adwentu członkowie wspólnoty mają swoje specjalne rekolekcje.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 grudnia 2017 10:11

Kościół wspiera tych, którzy ucierpieli

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.