Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: ks. dr Marek Szymula nowym proboszczem parafii na Wrzecionie

06.09.2017 , archwwa.pl, lk, Warszawa, 06-09-2017 Ⓒ ℗

Nowym proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie, po zmarłym niedawno ks. prof. Stanisławie Warzeszaku, został mianowany przez metropolitę warszawskiego ks. dr Marek Szymula. Liturgiczne wprowadzenie w urząd proboszcza odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy świętej o godz. 13.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie.

Ks. prałat Szymula przez ostatnie 7 lat był wicerektorem Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz moderatorem Domu Formacji Propedeutycznej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach.

„Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP będzie miała dobrego proboszcza” – zapowiada kard. Kazimierz Nycz, który już podpisał dekret ustanawiający ks. Marka Szymulę proboszczem stołecznej parafii na Wrzecionie. Wcześniej proboszczem tej parafii był zmarły 24 sierpnia ks. prof. Stanisław Warzeszak a w latach 2004-2012 ks. Józef Górzyński, obecnie arcybiskup metropolita warmiński.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.