Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: Msza św. za zmarłych żołnierzy i pracowników stołecznego garnizonu

14.11.2017 , kos, Warszawa, 14-11-2017 Ⓒ ℗

Pamięć o zmarłych żołnierzach i pracownikach wojska uczczono dziś w Kompleksie Wojskowym 44 w Warszawie Mszą św. Eucharystii w kaplicy znajdującej się na terenie kompleksu przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek. W homilii zachęcał zebranych, aby modlitwa za zmarłych stała się także okazją do refleksji nad własnym życiem, nad wykorzystaniem czasu danego nam przez Boga.

Mszę św. poprzedziło odczytanie przez ks. ppor. Tomasza Serwina, kapelana jednostek znajdujących się na terenie Kompleksu Wojskowego 44, nazwisk zmarłych żołnierzy i pracowników wojska, związanych z jednostkami mającymi siedzibę w tym miejscu. Eucharystię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Batalionu Reprezentacyjnego WP.

W homilii bp Guzdek powiedział, że w życiu człowiek można wyróżnić dwa zasadnicze etapy:czas beztroskiego dzieciństwa i okres dojrzałego życia, kiedy to człowiek bierze odpowiedzialność za powierzonych mu ludzi i wyznaczone zadania. „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie” – pouczał św. Paweł Apostoł. A kiedy dobiegnie kresu nasze ziemskie życie wówczas staniemy przed trybunałem Boga, aby zdać sprawę z tego, co było dobre i co było złe. Zwrócił uwagę, że często ci, którzy od nas odeszli, oczekuje naszego wsparcia. – Jesteśmy tutaj, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych i prosić Boga o miłosierdzie. Jest to także okazja do refleksji nad jakością naszego życia, nad tym, czy uczciwie, rzetelnie i z pełnym poświęceniem – powiedział bp Guzdek.

Ordynariusz wojskowy życzył żołnierzom i pracownikom kompleksu, aby wspominając bliskich zmarłych patrzyli na swoje życie jako na szansę, którą trzeba dobrze wykorzystać.

Eucharystię koncelebrowali ks. ppłk Mariusz Tołwiński, proboszcz katedry polowej i ks. ppor. Tomasz Serwin, kapelan Kompleksu Wojskowego. We Mszy św. uczestniczyli żołnierze z jednostek znajdujących się na terenie kompleksu, m.in. Batalionu Reprezentacyjnego, Pułku Ochrony, Oddziału Zabezpieczenia, Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Resortowego Centrum Zarządzania Sieciami Teleinformatycznymi. Poza żołnierzami służącymi na terenie kompleksu obecni byli także przedstawiciele 10. Pułku Samochodowego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.