Warszawa: Msza w intencji chorych w parafii ks. Popiełuszki
11 lutego 2010 | 15:01 | aw / kw Ⓒ Ⓟ
Tłumy wiernych wzięło udział we Mszy św. w intencji chorych 11 lutego, w dzień Matki Bożej z Lourdes w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, gdzie sprawował swą posługę ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan służby zdrowia.
W dniu, w którym Kościół obchodzi XVIII Dzień Chorego modlili się w intencji chorych, personelu medycznego, przyjęli też sakrament chorych.
Ks. Michał Kotowski z parafii św. Stanisława poświęcił kazanie tajemnicy cierpienia. Zdrowie jest wielkim darem, Pan Jezus uzdrawiał chorych w czasie swojego ziemskiego życia, ale gdy ludzie tracą ten dar, stają się szczególnym skarbem Kościoła – mówił kaznodzieja. We wszystkim – zdrowiu i chorobie – jest miłość Boga oraz Matki Bożej, Którą papież Benedykt XVI nazwał uśmiechem Boga. Ks. Kotowski zachęcał, aby spojrzeć na własne i cudze cierpienie pozytywnie, gdyż może ono być drogą do świętości, przybliżyć do Jezusa, ofiarować je za innych. Papież Jan Paweł II mówił, że jego siła bierze się z chorych, którzy ofiarowują w jego intencji swoje cierpienia.
Ks. Kotowski wspomniał o osobach, które pielęgnują chorych – personelu medycznym i wolontariuszach, którzy opiekując się nimi ofiarowują im wielkie dobro, ale też otrzymują ich wdzięczność.
W czasie Eucharystii kapłani udzielili zebranym sakramentu chorych. Po jej zakończeniu wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.
W parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie pracował ks. Jerzy Popiełuszko, który będzie beatyfikowany w tym roku. Od 1978 r. był on duszpasterzem służby zdrowia i gromadził personel medyczny na comiesięcznych Mszach św. Dzięki dobrym kontaktom ze środowiskiem udało mu się współorganizować służbę medyczną podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w czerwcu 1979 r.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.