Warszawa: obchody 10. rocznicy powstania Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej
05 września 2014 | 15:51 | mag Ⓒ Ⓟ
Msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, uroczysty apel z wyróżnieniami i nagrodami oraz pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza złożyły się na dzisiejsze obchody 10. rocznicy powstania Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Liturgii przewodniczył ks. płk Zbigniew Kępa, który w homilii przypomniał, że głównym zadaniem funkcjonariuszy jest stać na straży wartości powierzonych im przez naród. Zachęcał przy tym do refleksji nad własnym sumieniem.
– Czy nie powinienem lepiej wykonywać zadań, które wynikają z mojej funkcji lub stanowiska? To pytanie powinno nas pobudzać do jeszcze większej staranności i oddania się sprawie – podkreślił kaznodzieja.
Przestrzegał także funkcjonariuszy przed zbytnim przywiązywaniem się do tego, co było w przeszłości. – W naszej działalności służbowej wciąż dochodzą nowe problemy i nowe zagrożenia dla państwa i jego obywateli, stąd, jako formacja, musimy być przygotowani do właściwej reakcji. Potrzebne są więc nowe struktury i nowe formy działania – zauważył dziekan Straży Granicznej.
Po liturgii odbył się uroczysty apel na Placu Zamkowym, w czasie którego wręczono wyróżnienia i nagrody dla zasłużonych funkcjonariuszy. Następnie miął miejsce pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.
Nadwiślański Oddział Straży Granicznej został powołany do istnienia 15 września 2004 roku. Swoim zasięgiem działania obejmuje cztery centralne województwa: mazowieckie, kujawsko – pomorskie, łódzkie i świętokrzyskie. W jego strukturze znajdują się placówki SG: Bydgoszcz, Kielce, Łódź, Warszawa – Okęcie, Warszawa – Modlin oraz Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Lesznowoli
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.