Warszawa-Praga: Diecezjalne Jerycho Różańcowe
27 listopada 2013 | 13:09 | mag Ⓒ Ⓟ
Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu w diecezji warszawsko-praskiej ruszy ‘Jerycho Różańcowe’, czyli nieustanna modlitwa różańcowa. Włączą się w nią wszystkie parafie, zgromadzenia zakonne, szpitale, domy opieki i różne instytucje diecezjalne.
Jak zaznaczył abp Henryk Hoser, „podobnie jak z Maryją przeżywaliśmy Rok Wiary, także z Nią chcemy wejść w nowy rok duszpasterski zatytułowany ‘Wierzę w Syna Bożego’. Rozważając poszczególne tajemnice różańcowe pójdziemy śladem jej wiary – wiary trudnej, niekiedy wręcz heroicznej” – podkreślił.
– Ufając Bożym obietnicom, jak biblijny lud wybrany, będziemy wspólnie modlić się zawierzając Chrystusowi nas samych, nasze wspólnoty rodzinne i parafialne prosząc, aby On usunął to wszystko co zamyka bądź blokuje nas na źródło Jego łaski oraz umocnił to, co jest Jego życiem. Chcemy także wynagradzać Bogu za nasze grzechy osobiste i wspólnotowe – dodał biskup pomocniczy Marek Solarczyk.
Zgodnie z pierwotnymi założeniami, Jerychem Różańcowym może zostać nazwana jedynie siedmiodobowa nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w związku z tym diecezja warszawsko-praska została podzielona na rejony: każdy obejmuje siedem podmiotów podejmujących modlitwę przez kolejne dni 24 godziny na dobę. Czuwanie będzie rozpoczynało się nabożeństwem różańcowym i uroczystą Mszą św. W pierwszych tygodniach w dzieło włączą się poszczególne instytucje diecezjalne takie jak: Akcja Katolicka, Radio Warszawa, Tygodnik „Idziemy”, Caritas, czy Duszpasterstwo Rodzin. Natomiast już od połowy stycznia modlitwa będzie odbywała się w kolejnych dekanatach.
Jerycho Różańcowe zainauguruje 30 listopada uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp Henryka Hosera, która odbędzie się w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze. Liturgię poprzedzi nabożeństwo różańcowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.