Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa-Praga: Diecezjalny Zlot Młodzieży – Razem dla Niepodległej

10 czerwca 2018 | 10:28 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Niech wasze życie zawsze będzie chwałą Boga – życzył młodzieży bp Marek Solarczyk. W sobotę na terenie Wyższego Seminarium Duchownego na stołecznym Tarchominie odbył się Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, który przebiegał pod hasłem “Razem dla Niepodległej”. W programie była gra terenowa „Wszystkie drogi niepodległości, wykład poświecony ‘Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata’, kabaret, oraz finał Diecezjalnej Ligii Piłkarskiej. Zjazd zwieńczył koncert Maleo Reggae Rockers „Panny Wyklęte”.

– Poznając naszą historię, trudne losy Polaków chcemy dziękować Boga za dar wolność z którego dziś korzystamy – powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Michał Dziedzic.

W czasie mszy św. bp Solarczyk zachęcał do szacunku dla darów Boga oraz dziedzictwa otrzymanego minione pokolenia. – Trzeba nam umieć dostrzegać jak wiele dobra otrzymaliśmy, czy wciąż otrzymujemy od Pana, od naszych najbliższych, od tych którzy wyprzedzili nas w pielgrzymce wiary by to docenić, uszanować i przekazać tym z którymi żyjemy – mówił duchowny przywołując jako przykład Najświętszą Maryję Pannę.

Nawiązując do historii przypomniał młodym, że są spadkobiercami tysięcy ludzi którzy przelewali swoją krew w imię najwyższych wartości, ginąc często w bestialski sposób mordowani. – Świadectwem swojego życia potwierdzili oni piękno ludzkiego serca, które zdolne jest poświęcenia i zawierzenia Boga – powiedział bp Solarczyk zachęcają do czerpania inspiracji z ich postawy.

Przekonywał, że z Bogiem człowiek jest w stanie pokonać wszystkie trudności. – W ludzkim życiu napotykamy również i tych, których serca przepełnione są nienawiścią i złem, które go rani. Zawierzajmy ich Bogu, jak Maryja stojąca pod krzyżem, wierząc że Pan jest w stanie wszystko dotknąć swoja mocą i przemienić – zaapelował biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Po liturgii odbył się koncert Maleo Reggae Rockers „Panny Wyklęte”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.