Warszawa-Praga: Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Dziecięcych i Rodzinnych Kółek Różańcowych
25 maja 2013 | 20:22 | mag Ⓒ Ⓟ
„Modlitwa Różańcowa ostoją życia Rodzinnego” – pod tym hasłem odbyło się pierwsze Diecezjalne Spotkanie Dziecięcych i Rodzinnych Kółek Żywego Różańca. Miało ono miejsce w parafii św. Mateusza Ewangelisty na warszawskiej Białołęce, gdzie znajdują się relikwie św. Gabriela Franciszka Possenti, patrona dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym spotkania była Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Żywego Różańca Dzieci, która podzieliła się swoim doświadczeniem mocy działania modlitwy różańcowej.
– Od urodzenia choruję na łamliwość kości, przeszłam już ponad 30 złamań – wyznała. – Tym, co daje mi siłę i moc do wytrwania w cierpieniu jest właśnie różaniec. Dzięki rozważaniom jego tajemnic mogę łączyć swoje doświadczenia razem z cierpieniami Chrystusa i ofiarowywać je Bogu przez ręce Maryi.
– Modlitwa różańcowa jest w stanie ochronić nasze dzieci, młodzież i nasze rodziny przed działaniem złego ducha. Jest tym płaszczem matczynej opieki który otula młodzież targaną różnymi pytaniami, wątpliwościami, poszukiwaniami chroniąc ją aby nie zrobiła takiego kroku który zatrze w niej Boże dziecięctwo – podkreślił bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.
Nawiązując do profanacji Najświętszego Sakramentu, która miała miejsce w minioną środę w kościele w Klembowie, zachęcał członków Żywego Różańca aby swoją modlitwą ogarnęli także tych, którzy dokonali tego aktu. – Tak wiele jest wokół nas zamętu, kpienia i szydzenia z tego, co Boże. Bądźmy zatem dla innych kanałem Bożej łaski. Zanurzajmy docierające do nas fale zła w morzu Bożej łaski aby nie poszły one dalej pamiętając, że została zawierzona nam niesamowita moc zwycięstwa Bożego Błogosławieństwa, które przychodzi przez Maryję – zaapelował bp Solarczyk.
Zwrócił także uwagę, że jeżeli Pan Bóg wprowadza człowieka w głębokie tajemnice swojego życia, to będzie on również odczuwał i przeżywał to, co dzieje się w życiu innych ludzi. – Niech to będzie dla nas zachęta aby być razem z tymi, którzy się weselą, bo wniesie to w nasze serca radość, ale także wytrwać z tym, którzy z mozołem i trudem przeżywają kolejny dzień swojego życia doświadczając niejednokrotnie zniechęcenia czy różnego rodzaju oporów.
W diecezji warszawsko-praskiej do Żywego Różańca należy obecnie 27 tys. 200 osób i liczba ta nieustannie wzrasta. W trakcie samego zjazdu przyjęto trzy kolejne wspólnoty: z Cegłowa, Legionowa i parafii św. Mateusza Ewangelisty, gdzie odbywało się doroczne spotkanie. Jak podkreślił diecezjalny moderator Żywego Różańca ks. Roman Kot – obok kół stanowych są także zrzeszające grupy zawodowe, czy branżowe np.: nauczycieli czy pracowników służby zdrowia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.