Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: premiera książki ks. prof. Jerzego Szymika

13.11.2018 , dg, Warszawa Ⓒ ℗

„Zachwyt i inne skutki wiary” – pod takim tytułem ukaże się nowa książka ks. prof. Jerzego Szymika – wybitnego teologa i dogmatyka, a zarazem znakomitego poety. Premiera, której towarzyszyć będzie debata z udziałem autora, odbędzie się już w najbliższy czwartek 15 listopada w redakcji Teologii Politycznej.

Ks. prof. Jerzy Szymik to nie tylko niezwykle ceniony wykładowca akademicki, profesor Uniwersytetu Śląskiego. To także dobrze znany i wielokrotnie nagradzany autor ponad 60 książek naukowych, poetyckich i eseistycznych oraz jeden z najwybitniejszych znawców nauczania Benedykta XVI.

– Książki i tomiki poetyckie księdza Jerzego Szymika od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i z miejsca stają się wydarzeniem intelektualnym. Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że autor swoją najnowszą publikację zechciał wydać w Teologii Politycznej – mówi w rozmowie z KAI Krzysztof Wojciechowski, sekretarz redakcji Teologii Politycznej.

Na najnowszą książkę ks. Szymika, zatytułowaną „Zachwyt i inne skutki wiary”, składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w niej zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne.

– Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych – zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji – mówi Mikołaj Marczak, redaktor książki ks. prof. Jerzego Szymika.

Premierze książki towarzyszyć będzie debata. W dyskusji udział wezmą Alina Petrowa-Wasilewicz (Katolicka Agencja Informacyjna), ks. Marek Gancarczyk (Fundacja Opoka), ks. prof. Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski), a poprowadzi ją Michał Strachowski (Teologia Polityczna).

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 15 listopada o 18:00, w redakcji Teologii Politycznej przy ul. Koszykowej 24/7.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.