Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: program „Rodzina rodzinie” na Europejskim Pikniku Rodzinnym

06.09.2017 , abd / Caritas Polska, Warszawa, 06-09-2017 Ⓒ ℗

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”, który wspiera już ok. 5 tys. rodzin w Aleppo będzie promowany podczas dwudniowego Europejskiego Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie współorganizowane przez warszawski Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz liczne instytucje, gminy aglomeracji warszawskiej i stołeczne dzielnice odbędzie się w sobotę i niedzielę na terenie stołecznego Pola Mokotowskiego.

Podczas 8. edycji Europejskiego Pikniku Rodzinnego, który w najbliższy weekend odbędzie się na terenie warszawskiego Pola Mokotowskiego, będzie promowany projekt „Rodzina Rodzinie” zainicjowany przez Caritas Polska.

Wydarzenie pod hasłem „Europa zmienia metropolię warszawską” organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct–Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” polega na objęciu przez Polaków długofalowym wsparciem finansowym rodzin poszkodowanych w wyniku wojny w Syrii, mieszkających głównie w Aleppo. Caritas Polska wraz z partnerami zbiera informacje o rodzinach szczególnie potrzebujących wsparcia.

Opisy losów i sytuacji tych rodzin umieszczane są na stronie internetowej, dzięki czemu darczyńcy mogą włączyć się w pomoc konkretnym osobom. Darczyńcy składają deklarację pomocy i wpłacają przez 6 miesięcy fundusze na miarę swoich możliwości oraz chęci zaangażowania. Wśród ofiarodawców, oprócz polskich rodzin i osób indywidualnych, są też biskupi i księża, zgromadzenia zakonne i wiele parafii, a także liczne wspólnoty katolickie, szkoły, firmy, organizacje oraz nieformalne grupy przyjaciół. Obecnie w projekt angażuje się ponad 14 tys. darczyńców z Polski, którzy pomagają prawie 5 tys. rodzin w Aleppo.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.