Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: rozpoczęła się Msza za Ojczyznę w Święto Niepodległości

11.11.2017 , mip, Warszwa, 11-11-2017 Ⓒ ℗

W stołecznej Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się Msza za Ojczyznę w dniu 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biorą w niej udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło.

We wstępie do Mszy metropolita warszawski przypomniał, że modlitwa w Świątyni Opatrzności Bożej otwiera obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości, a zarazem jubileuszowy rok 100-lecia niepodległości Polski.

Kard. Nycz przypomniał słowa św. Pawła z listu do Kolosan: „A sercami Waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego jesteście wezwani i bądźcie wdzięczni”. „Dziś gromadzi nas wdzięczność za wolność ojczyzny i modlitwa o pokój oraz za wszystkich rodaków” – podkreślił hierarcha.

W Mszy świętej udział bierze prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, parlamentarzyści i samorządowcy, a także przedstawiciele służb mundurowych.

Na początku liturgii odśpiewano hymn Polski oraz „Bogurodzicę”. Homilię podczas Mszy wygłosi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Liturgię koncelebrują m.in. nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio, biskupi i arcybiskupi oraz licznie zgromadzeni duchowni Kościoła warszawskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.