Drukuj Powrót do artykułu

Warszawa: spotkanie z byłym bandytą i mistrzem Francji w boksie

06 marca 2018 | 14:39 | dg | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Tim Guenard jest wspaniałym przykładem tego, że nawet jeśli nasza historia zdawałaby się zaprzeczać istnieniu Boga, to On jest przy nas, a gdy otworzymy się na Jego łaskę, ma miejsce rozwój, który pozwala przewartościować życie tak, by było piękne i dobre – zapewniają organizatorzy wydarzenia. 15 marca o 18:00 w warszawskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się spotkanie z Timem Guenardem, byłym mistrzem Francji w boksie.

Tim Guenard to człowiek o bogatym, lecz trudnym życiorysie. Jako trzylatek został przywiązany przez matkę do przydrożnego słupa i porzucony. Następnie oddano go w ręce sadystycznego ojca, który skatował 5-letniego syna tak, iż ten ledwo przeżył i trzy lata spędził w szpitalu. Motywacją do życia dla młodego Tima przez długie lata była nienawiść do ojca, ale – jak mówi – Bóg na skutek napotkanych ludzi i kontaktu z niepełnosprawnymi umysłowo, zdołał przemienić i uzdrowić jego serce.

Guenard w swym bogatym życiu doświadczył wiele: był mistrzem Francji w boksie, bandytą, a teraz jest terapeutą młodzieży. Buduje domy dla pogubionych i zbuntowanych, wyciąga ludzi z życia na ulicy, pomagając im w rozwoju i znalezieniu pozytywnych perspektyw. Od lat jeździ po świecie, opowiadając o swoim życiu i mocy przebaczenia, która płynie od Boga. Jest autorem autobiograficznej książki „Silniejszy od nienawiści”.

Na spotkanie zaprasza wspólnota Przymierze Rodzin MAMRE z Warszawy. 15 marca w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53) o 18:00 rozpocznie się Eucharystia, o 19:00 spotkanie z Timem Guenardem, a ok. 21:00 wieczór uwielbienia z możliwością modlitwy wstawienniczej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.