Warszawa: sztuka na ulicy czy w galerii?
06 lipca 2018 | 12:48 | dg | Warszawa Ⓒ Ⓟ
„Ulica czy galeria, gdzie dzisiaj jest miejsce na sztukę?” – na dyskusję wokół tego pytania zaprasza Centrum Myśli Jana Pawła II i Stowarzyszenie Scena 96. „Spotykamy się i rozmawiamy po to, aby lepiej zrozumieć otaczający nas świat i próbować odbudowywać zerwane przymierze pomiędzy wiarą a sztuką” – mówi Michał Senk, dyrektor CMJPII. Debata odbędzie się 9 lipca o 19:00 przy ulicy Foksal 11.
– Kultura i sztuka były ważne dla Jana Pawła II i są ważne także dla nas, jako przestrzeń dotykająca tajemnicy ludzkiego życia, pozwalająca stawać się bardziej człowiekiem, bardziej być. Centrum Myśli Jana Pawła II od wielu lat zaznacza swoją obecność w przestrzeniach związanych teatrem, sztukami wizualnymi i przestrzenią miejską. Stąd też nasza obecność w tym projekcie w charakterze gospodarza wystawy i współorganizatora debaty. Spotykamy się i rozmawiamy po to, aby lepiej zrozumieć otaczający nas świat i próbować odbudowywać zerwane przymierze pomiędzy wiarą a sztuką – mówi dla KAI Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II
Wystawa plakatów „KOREK na ulicy” Wojciecha Korkucia, która zainaugurowała XXVI Festiwal Sztuka Ulicy, zakończy oficjalnie debata pt. „Ulica czy galeria, gdzie dzisiaj jest miejsce na sztukę?”.
O miejscu i misji sztuki, wolności, a także aktualnych kontrowersjach związanych z wyrażaniem siebie w przestrzeni publicznej rozmawiać będą Wojciech Korkuć, autor wystawy, Janusz Byszewski, kurator Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz Michał Łuczewski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Debatę prowadzi Dawid Gospodarek z Katolickiej Agencja Informacyjnej.
Debata odbędzie się 9 lipca (poniedziałek) o g. 19.00 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.