Warszawa: wielkie święto muzyki chrześcijańskiej
03 października 2002 | 12:02 | ad, pb Ⓒ Ⓟ
Geppert, Sojka, Szcześniak – to tylko niektóre nazwiska wykonawców, którzy wystąpią 5 i 6 października w Warszawie na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dobrej. Stołeczna Starówka stanie się miejscem modlitwy muzyką.
Organizatorowi, czyli katolickiemu Radiu Warszawa Praga, udało się ściągnać do stolicy prawdziwą śmietankę polskiej sceny muzycznej, i to nie tylko z tzw. muzyki chrześcijańskiej. Dzięki temu w pierwszy weekend października zabrzmią na warszawskiej Starówce prawie wszystkie muzyczne style: od mocnego rocka, przez balladę, country, gospel, pop, hip-hop, aż po poezję śpiewaną.
Na scenie ustawionej na placu Zamkowym wystąpi około 300 wykonawców. Wśród nich na dwóch blokach koncertów warszawiacy usłyszą m.in.: New Life M., Chili My, Magdę Anioł, Deus Meus, Tomka Kamińskiego, Goood Religion, 3Siostry, Mietka Szcześniaka, a nawet Edytę Geppert i Stanisława Sojkę. W sobotę koncerty zakończy Wieczór Uwielbienia, który poprowadzą Trzecia Godzina Dnia, Saruel i Mateo.
– Stolica Polski nie miała dotąd ogólnopolskiego festiwalu promującego muzykę chrześcijańską – zauważył ks. Andrzej Chibowski z Radia Warszawa-Praga podczas konferencji prasowej dotyczącej Festiwalu. Jego zdaniem, muzyka chrześcijańska stała się na rynku medialnym zjawiskiem fascynującym. – Jest to „muzyka dobra”, gdyż niesie pozytywne, humanistyczne i chrześcijańskie przesłanie a zarazem prezentuje profesjonalny warsztat, gdyż wykonują ją zawodowi muzycy i piosenkarze, a nie tylko amatorskie, parafialne schole – mówił ks. Chibowski.
Zaznaczył również, że organizatorom festiwalu chodziło ponadto o dostrzeżenie przesłania chrześcijańskiego u artystów z show biznesu, slatego zaprosili Edytę Geppert, Stanisława Sojkę i Mietka Szcześniaka.
By zapewnić profesjonalną obsługę imprezy Radio Warszawa Praga zatrudniło te same firmy nagłośnieniowe, oświetleniowe czy ochroniarskie, które pracują na sukces takich wydarzeń, jak np. Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. Toshiba podarowała dwa wielkie ekrany, dzięki którym nie tylko będzie możliwa transmisja koncertów dla osób stojących z dala od sceny, ale powstanie ściana wizyjna, na której zaprezentowane zostanie multimedialne widowisko, obejmujące m.in. świadectwa występujących na festiwalowej scenie i migawki ze spotkań Jana Pawła II z młodzieżą świata od początku jego pontyfikatu.
Koncerty będą zapowiadane przez osoby znane z ekranu telewizyjnego, zaś Telewizja Polska zarejestruje festiwal i będzie emitować jego fragmenty w ciągu roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.