Drukuj Powrót do artykułu

Warsztaty muzyczne na Polach Lednickich

13.11.2017 , Poznań / bt / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. David Beale / Unsplash

W najbliższy piątek na Polach Lednickich rozpocznie się „Weekend w C-DUR”. To warsztaty muzyczne, które od 5 lat gromadzą Scholę Lednicką, Siewców Lednicy i około 150 muzyków z całej Polski. Organizuje je Wspólnota Lednica 2000 działająca przy poznańskim klasztorze ojców dominikanów.

Od 17 do 19 listopada w ośrodku na Polach Lednickich odbywać się będą warsztaty wokalne, basowe, gitarowe, smyczkowe oraz instrumentów dętych. – To jedyne takie muzykowanie w ciągu roku i czas pełen Boga, muzyki i wspaniałych ludzi. Przede wszystkim jednak jest to czas, w którym można zdobyć dobry warsztat wokalno-instrumentalny pod okiem profesjonalistów – wyjaśnia Dominika Chylewska, koordynatorka lednickiego biura prasowego.

„Weekend w C-DUR” poprowadzą m.in. Bartłomiej Karwański, jeden z dyrygentów Chóru ŚDM, zwycięzca XVI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego oraz Agnieszka Chrostowska, autorka pieśni lednickich.

Czytaj także: Bądźmy gotowi na spotkanie z Jezusem

Uczestnicy warsztatów będą mogli także zapoznać się z obsługą programu do pisania nut i nagłaśnianiem małych zespołów kościelnych. Mowa będzie również o prowadzeniu zespołów muzycznych oraz idei, technice i praktyce modlitwy uwielbienia.

Wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w całym wydarzeniu, organizatorzy zapraszają do ośrodka na Polach Lednickich w sobotę 18 listopada o godz. 18.00 na Mszę Muzyków, a po niej na Koncert Uwielbienia.

Więcej informacji o warsztatach i zapisy na www.lednica2000.pl.

Wersja do druku

Przeczytaj także

12 listopada 2017 19:55

XVII Wieczór Cecyliański

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.