Drukuj Powrót do artykułu

Warto pięknie żyć. Świadectwo wiary Helenki Kmieć

15.02.2018 , marketing/amir Ⓒ ℗

Sample

„Helenkę poznałem na pielgrzymce na Jasną Górę w 2009 roku. Nie wyobrażałem sobie wakacji bez pielgrzymki, poprowadziłem więc grupę z Libiąża, gdzie Helenka była „muzyczną”. Wyróżniała się dwoma cechami: przepięknym śpiewem i umiejętnością gry na gitarze oraz skromnością. Zawsze była gdzieś z boczku, dyskretna, nierzucająca się w oczy, a jednocześnie maksymalnie zaangażowana…”.

O Helenie Kmieć słyszał dziś prawie każdy. Misjonarka, wolontariuszka, blogerka. Skromna, ale maksymalnie zaangażowana w życie Kościoła. Pomagała na misjach kilkakrotnie, nie cofnęła się przed wyjazdem do Boliwii, gdzie czekały na nią potrzebujące dzieci. Tam zginęła, pomagając Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba.

Teraz coraz częściej mówi się o rozpoczęciu beatyfikacyjnego ś. p. Helenki. Czy do niego dojdzie? Na razie władze rodzinnego Libiąża uhonorowały ją tytułem honorowego obywatela i nazwaniem na jej cześć jednej z ulic.

Książka przedstawia wspomnienia znajomych i bliskich Helenki, jest jej świadectwem wiary i swoistym testamentem, szczególnie dla młodego pokolenia.

Kup Książkę Wydawnictwa Św. Stanisława BM

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.