Drukuj Powrót do artykułu

Watykan: leksykon moralności seksualnej

31 marca 2003 | 14:56 | ml //mr Ⓒ Ⓟ

Stolica Apostolska wydała nowy leksykon, przedstawiający nauczanie Kościoła katolickiego w najważniejszych sprawach moralności seksualnej. Na 867 stronach czytelnik znajdzie 78 haseł jak np. aborcja, biotechnologia czy “tożsamość seksualna”.

Poszczególne artykuły w tej publikacji wyjaśniają m.in., dlaczego należy odrzucać sztuczne środki antykoncepcji w małżeństwie, zapłodnienie z probówki oraz związki par homoseksualnych, roszczące sobie prawa do traktowania ich jak małżeństwa.
Leksykon został wydany z inspiracji Papieskiej Rady ds. Rodziny, a zredagowany pod kierownictwem jej przewodniczącego, kolumbijskiego kard. Alfonso Lopeza Trujillo. Kardynał podkreślił w przedmowie, że książka została zaaprobowana przez Kongregację Doktryny Wiary. Jej autorami są wybitni specjaliści katoliccy z różnych krajów świata.
Na razie leksykon ukazał się tylko w języku włoskim w wydawnictwie “Edizioni Dehoniane Bologna” w Bolonii. Planowane są już przekłady na hiszpański, angielski, francuski i niemiecki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.