Drukuj Powrót do artykułu

Watykan: podczas “szczytu” 11 grup językowych przygotowuje swoje stanowisko

22 lutego 2019 | 17:50 | tom (KAI) / pw | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

W ramach obradującej w Watykanie konferencji na temat ochrony małoletnich w Kościele obok zebrań plenarnych pracuje 11 grup językowych przygotowujących swoje stanowisko, które zostanie zaprezentowane dzisiaj wieczorem.

Podobnie jak w przypadku synodów biskupów, uczestnicy watykańskiego “szczytu”: przewodniczący episkopatów, zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich, wyżsi przełożeni zakonni, prefekci i przewodniczący urzędów Kurii Rzymskiej wraz z przedstawicielami stowarzyszeń ofiar pedofilii, podzielili się na grupy językowe, w ramach których, jak zapewniają organizatorzy, mogą lepiej pracować nad tematyką podejmowaną podczas konferencji.

I tak są cztery grupy anglojęzyczne, trzy włoskie i po dwie hiszpańskojęzyczne i francuskie. Każda grupa składa się z 17 do 18 uczestników i ma swojego przedstawiciela, który przedstawi wyniki prac w piątkowy wieczór.

Z okazji szczytu akredytowało się ok. 700 przedstawicieli mediów z całego świata. Wokół Watykanu, szczególnie przy Zamku św. Anioła, można zobaczyć liczne grupy członków stowarzyszeń ofiar pedofilii z różnych krajów ubranych w kolorowe t-shirty z napisami lub transparentami. Jak na razie nie doszło do jakichś spektakularnych protestów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.