Drukuj Powrót do artykułu

Watykański portal informacyjny już po polsku

10 kwietnia 2018 | 10:21 | ts, RV / mip | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Vatican-News

Nowy portal informacyjny Stolicy Apostolskiej Vaticannews.va doczekał się polskiej wersji językowej. Właśnie w tym miejscu będą zamieszczane wiadomości i materiały audiowizualne przygotowywane przez polską sekcję Radia Watykańskiego.

„Cieszcie się i radujcie” – trzecia adhortacja Franciszka

Do tej pory portal Vaticannews.va był obsługiwany w sześciu językach: włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim i niemieckim, a od dziś dołącza do niego język polski. Obok informacji o codziennych wydarzeniach w Watykanie, na stronie zamieszczane będą zapowiedzi działalności papieża, linki do internetowych  transmisji „na żywo”, materiały audio i wideo.

Dostępny od grudnia 2017 r. portal jest efektem reformy Kurii Rzymskiej prowadzonej przez papieża Franciszka w dziedzinie mediów. Na jej skutek watykańskie instytucje medialne takie, jak Radio Watykańskie, telewizja CTV oraz biuletyny Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, w ramach reformy Kurii Rzymskiej zostały włączone w nowy Sekretariat ds. Komunikacji.

Jak wyjaśniał w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress jeden z koordynatorów programu, o. Bernd Hagenkord, nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdą kolejne wersję językowe, np. chińska czy arabska.

Wersja do druku

Przeczytaj także

09 kwietnia 2018 11:48

Wstrząs i przerażenie po ataku w Münster 

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.