Drukuj Powrót do artykułu

Wielka Brytania: Kościół katolicki rusza z ewangelizacją

31 grudnia 2014 | 02:45 | RV / tw Ⓒ Ⓟ

Podtrzymywać, inspirować i zachęcać parafie do prowadzenia bardziej kreatywnej ewangelizacji, zgodnie z ideą papieża Franciszka zawartą w jego adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” – taka idea przyświeca programowi misyjnemu „Proclaim 15” („Głosić 2015”), jaki ruszy z Nowym Rokiem w Wielkiej Brytanii.

Inicjatywa skierowana jest do 22 katolickich diecezji Anglii i Walii i zmierza do tego, by duchowni i świeccy z nowym zapałem i radością dawali świadectwo swojej wiary w Chrystusa.

Program podzielono na pięć części, poczynając od utworzenia i przygotowania niewielkich grup parafialnych, aż po zwołanie 11 lipca 2015 r. ogólnokrajowej konferencji ewangelizacyjnej w Birmingham. Temu ostatniemu spotkaniu mają towarzyszyć czuwania modlitewne i katechezy na szczeblu poszczególnych parafii. Episkopat Anglii i Walii przygotował w tym celu liczne pomoce dydaktyczne oraz foldery i plakaty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.