Wielki głosiciel Słowa
30 kwietnia 2011 | 13:54 | st (KAI) / ms Ⓒ Ⓟ
Jan Paweł II głosił Słowo Boże na wszystkich kontynentach świata. „Dzisiaj jego słowa stanowią 3/4 archiwów dźwiękowych Radia Watykańskiego” – powiedział ks. Federico Lombardi.
Na szczególne doświadczenie Rzymu przeżywającego przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II wskazał witając przedstawicieli mediów publicznych z Europy i Kanady ks. Federico Lombardi. Radio Watykańskie jest gospodarzem 17. Zgromadzenia Radiowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
Przeczytaj relację ze spotkania Benedykta XVI z EBU »
Mówiąc o dziejach obchodzącej w bieżącym roku 80-lecie istnienia rozgłośni papieskiej jej obecny dyrektor zaznaczył, iż służyła ona i służy kolejnym Następcom Piotra w przekazywaniu ludziom naszych czasów słów pociechy i nadziei w obliczu wojen i totalitarnego prześladowania. Pragnie ono upowszechniać orędzie wiary chrześcijańskiej, jako kierunkowskaz i inspirację dla życia godnego osoby ludzkiej.
Ks. Lombardi zauważył, że na ulicach Wiecznego Miasta można już dostrzec rzesze wiernych, którzy przybyli na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II. Papież ten podczas swego długiego, ponad 26 letniego pontyfikatu w zakresie znaczenie większym niż jego poprzednicy korzystał z pośrednictwa radia i telewizji, a jego głos dotarł niemal do każdego zakątka świata. „Dzisiaj jego słowa stanowią trzy czwarte archiwów dźwiękowych Radia Watykańskiego” – powiedział jego dyrektor.
Szef papieskiej rozgłośni, kierujący również Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym oraz Biurem Prasowym Stolicy Apostolskiej podziękował przedstawicielom mediów publicznych Europy i Kanady za spotkanie i zainteresowanie pracą tej wyjątkowej stacji, gdzie dochodzi do wyjątkowej syntezy emisji radiowej w jej najszerszym sensie oraz religijnej wizji służby osobie ludzkiej. Zaznaczył, że w chwili, gdy wystosowywano zaproszenie na spotkanie Eurowizji w Watykanie, nikt się nie spodziewał, że w tych dniach będzie miała miejsce beatyfikacja Jana Pawła II. Wynika stąd szereg niedogodności, ale z drugiej strony przedstawiciele mediów mają szansę doświadczenia rzymskiej rzeczywistości w warunkach nadzwyczajnych. Pozwala to lepiej zrozumieć zadania dla których powołane jest Radio Watykańskie, służąc także wielu rozgłośniom publicznym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.