Drukuj Powrót do artykułu

Wierni z archidiecezji katowickiej modlili się o pokój

23.02.2018 , Katowice / ks. sk Ⓒ ℗

W odpowiedzi na apel wystosowany przez papieża Franciszka wierni archidiecezji katowickiej w piątek modlili się w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

W kurialnym komunikacie do duszpasterzy przypomniano, że piątek 23 lutego br. jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju. – Włączając się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie, zachęćmy wiernych do duchowej solidarności poprzez modlitwę i post z cierpiącymi, i ofiarami wojny – napisano w komunikacie.

W wielu kościołach archidiecezji sprawowano specjalne nabożeństwa eucharystyczne podczas których szczególnie wybrzmiała modlitwa o pokój. – Panie Jezu Chryste, Książe Pokoju, prosimy o pokój w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Niech w końcu umilknie broń. Niech nadejdzie kres wszelkiej przemocy i wszelkich konfliktów zbrojnych – to słowa modlitwy, którą przygotował ceremoniarz archidiecezjalny.

23 lutego został wyznaczony przez papieża Franciszka jako dzień modlitw w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga oraz w Południowym Sudanie. Ojciec święty zaapelował do wiernych o modlitwę i post w tej intencji podczas modlitwy Anioł Pański 4 lutego br.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.