Więzienie za przejście na chrześcijaństwo
16 września 2009 | 10:39 | RV / maz Ⓒ Ⓟ
Od ponad pół roku w więzieniu w Teheranie przebywają dwie chrześcijanki, które porzuciły islam.
27-letnia Maryam Rostampour i 30-letnia Marzieh Amirizadeh zostały aresztowane i oskarżone o bycie „zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwowego” i „udział w nielegalnym zgromadzeniu”.
Stan zdrowia uwięzionych pogarsza się coraz bardziej. Stołeczne więzienie Evin ma złą sławę ze względu na urągające warunki sanitarne.
W czasie rozprawy przed rewolucyjnym sądem w Teheranie chrześcijanki odrzuciły możliwość wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Ich proces przeradzał się czasami w debatę teologiczną.
– To niemożliwe, by Bóg rozmawiał z człowiekiem – stwierdził oskarżyciel.
– Czy kwestionujesz Bożą wszechmoc? – odpowiedziała jedna z irańskich chrześcijanek.
– Nie jesteś godna, by Bóg z tobą rozmawiał – kontynuował oskarżyciel.
– To Bóg, a nie ty, decyduje o mojej godności – ripostowała Marzieh, wyznając powtórnie swoją wiarę.
Kobiety zostały po przesłuchaniu odesłane do więzienia, by „jeszcze raz przemyślały swoją decyzję”. Natomiast irańska wspólnota chrześcijańska w Wielkiej Brytanii 12 września zorganizowała modlitewne czuwanie w intencji uwolnienia aresztowanych. Ubrane na biało kobiety modliły się przed ambasadą irańską w Londynie. Domagały się również natychmiastowego uwolnienia Iranek i zapewnienia podstawowej wolności religijnej w tym islamskim kraju.
Niewielka wspólnota chrześcijańska w Iranie należy do najbardziej prześladowanych na świecie. Liczba katolików szacowana jest tam na 25 tys. Wierni mają 11 parafii, w których pracuje 17 księży. Każda konwersja z islamu na chrześcijaństwo zagrożona jest aresztowaniem i wyrokiem śmierci.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.