Drukuj Powrót do artykułu

Zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim

21 stycznia 2018 | 19:53 | Wisła / ks.sk | Wisła Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Robert Karp / Diecezja Bielsko-Żywiecka

Po raz 21. odbyły się w Wiśle-Łabajowie Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim. Zwyciężył ks. Damian Copek, duszpasterz akademicki z Katowic.

Ks. Damian Copek oraz ks. Szymon Kos byli głównymi organizatorami zawodów w Wiśle. Zawody rozpoczęły się od zjazdu księży w sutannach, który zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie wśród zebranych na stoku. Wcześniej zawodników pobłogosławił ks. Mieczysław Piela z parafii w Wiśle-Głębcach.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych wśród księży. Najstarszym uczestnikiem, w kategorii powyżej 65 lat, był ks. prał. Władysław Nowobilski. Oprócz złotego medalu otrzymał także statuetkę dla najstarszego uczestnika narciarskich mistrzostw.

Kolejne medale zawodów trafiły do o. Dobrosława Mężyka OFM z Górek Wielkich, ks. Krzysztofa Sontaga z Lędzin oraz ks. Józefa Walusiaka z Janowic. W tej kategorii padł również rekord czasu przejazdu trasy zawodów, który ustanowił o. Dobrosław.

Na podium znaleźli się także: o. Cyprian Kucharski OFM z Panewnik wraz z ks. Łukaszem Skibą z Bierunia oraz ks. Mirosławem Lenartem z Krakowa-Nowej Huty. Najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek okazał się ks. Damian Copek.

Wśród uczestników sobotnich zawodów nie zabrakło kleryków. Na podium znaleźli się: Jakub Gojny, Kamil Pyta oraz dk. Dawid Gawenda. Wszyscy zwycięzcy są z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Po zakończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy kubek z podobizną św. Jana Pawła II, którego hasło „Kościół postrzega sport jako potężny element wychowania moralnego i społecznego” towarzyszyło tej edycji mistrzostw. – Słowa te wypowiedział 17 maja 1982 roku do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Chcemy trzymać się tych słów – mówi ks. Copek.

Tegoroczne rozgrywki odbyły się w Wiśle już 21 raz. Od samego początku towarzyszy im nauczanie św. Jana Pawła II. Patronat nad zawodami objął abp Wiktor Skworc.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 stycznia 2018 12:08

Ruszył serwis specjalny o młodzieży

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.