Wiślica: pielgrzymka diecezjalna kół różańcowych do MB Łokietkowej
29 września 2011 | 17:13 | dziar Ⓒ Ⓟ
Dwóch tysięcy osób – czcicieli różańca, spodziewają się organizatorzy III Pielgrzymki Diecezjalnej Kół Różańcowych, która nawiedzi w sobotę 1 października sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy.
Reprezentacje kół różańcowych przybędą do Wiślicy z większości parafii diecezji kieleckiej. O godz. 9.00 ks. Wiesław Stępień, kustosz sanktuarium, wprowadzi uczestników w historię Wiślicy, zwanej kolebką chrześcijaństwa na ziemiach polskich i pokaże najciekawsze miejsca w bazylice wiślickiej. Następnie uczestnicy wysłuchają wykładu.
„Konferencja będzie dotyczyła kontemplacyjnego wymiaru modlitwy różańcowej na podstawie listu apostolskiego Jana Pawła II z 2002 r.” – wyjaśnia ks. Dariusz Gącik, który wygłosi tę konferencję. W godzinach przedpołudniowych jest także przewidziane nabożeństwo różańcowe i akt zawierzenia Wspólnoty Żywego Różańca.
Mszy św. w bazylice wiślickiej będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Kazimierz Gurda. Po Eucharystii odbędzie się Nowenna do Matki Bożej Pięknej Miłości – Madonny Wiślickiej.
„Różaniec – modlitwa medytacyjno-kontemplacyjna to najlepszy program życia chrześcijańskiego” – uważa ks. Wiesław Chęcina, diecezjalny moderator kół różańcowych. Podkreśla, że pielgrzymka, organizowana w diecezji po raz trzeci, łączy się rokrocznie z nawiedzaniem najważniejszych sanktuariów diecezjalnych: MB Łaskawej Kieleckiej w 2009 r. z udziałem ok. 1400 osób i Grobu Bożego w Miechowie w 2010 z udziałem ok. 1600 osób.
Koła różańcowe należą do najliczniejszych i najbardziej popularnych grup modlitewnych w parafiach – w niektórych jest ich po kilka lub kilkanaście. W diecezji kieleckiej ich członkami są przeważnie osoby starsze, choć coraz więcej jest kół dziecięcych, a niekiedy męskich.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.