Wiśniówka: piesza pielgrzymka dziękczynna do Masłowa za dar wizyty Jana Pawła II.
04 czerwca 2011 | 16:47 | kdob Ⓒ Ⓟ
Ponad trzydzieści osób z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wiśniówce uczestniczyło 4 czerwca w pieszej pielgrzymce do Masłowa, by uczcić 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na lotnisku.
W dziesięciokilometrowej trasie modlili się modlitwą różańcową, dzielili się wspomnieniami ze spotkań z Janem Pawłem II, śpiewali pieśni religijne. Byli również goszczeni przez parafian z parafii Masłów.
Pielgrzymi modlili się przed pamiątkową płytą na lotnisku, upamiętniającą pobyt Ojca Świętego w tym miejscu 3 czerwca 1991 r. O godz. 12.00 wzięli udział we Mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie, której przewodniczył ks. Leszek Strózik proboszcz parafii Wiśniówka. Mszę św. koncelebrowali ks. Piotr Motyka – proboszcz parafii Masłów, ks. Przemysław Moćko, ks. Józef Żółtak z parafii w Brzezinkach.
Inicjator pielgrzymki – ks. Strózik podkreślał, że „wysiłek drogi i wspólna modlitwa pozwoliły poczuć się wszystkim uczestnikom pielgrzymki wspólnotą”. Zaznaczył, że Jan Paweł II „jest naszym wielkim orędownikiem w niebie”. Zachęcał do podjęcia w rodzinach duchowego dziedzictwa, jakie zostawił papież Polak podczas wizyty na lotnisku w Masłowie, wyrażając troskę o małżeństwa oraz o kondycję polskich rodzin. „On chciał abyśmy zawierzali Panu Bogu, abyśmy byli blisko Niego” – mówił. Powiedział, że papież jest „prawdziwym przewodnikiem w dźwiganiu krzyża i wypełnianiu woli Pana Boga”.
Uczestnicy pielgrzymki obejrzeli wystawę fotografii dokumentującą wizytę Jana Pawła II na ziemi świętokrzyskiej, pamiątki papieskie m.in.: tron papieski i stułę znajdujące się w kaplicy z ołtarzem błogosławionego Jana Pawła II oraz odrestaurowany pojazd papamobile, którym papież podróżował podczas pierwszej pielgrzymki do kraju.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.