Drukuj Powrót do artykułu

Wizyta duszpasterska abp Wiktora Skworca wśród Polonii w Anglii i Walii

18 maja 2018 | 13:38 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Abp Wiktor Skworc udał się w piątek z wizytą duszpasterską do Anglii i Walii. Odwiedzi tam śląskich kapłanów, spotka się z rodzinami oraz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży w parafiach Polskiej Misji Katolickiej. Wizyta potrwa do 22 maja.

Ks. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, zaprosił metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca, aby odwiedził śląskich kapłanów i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. W czasie wizyty spotka się także z kapłanami innych diecezji, którzy posługują wśród Polaków.

W niedzielę będzie przewodniczył w Laxton Hall Eucharystii dla uczestników Święta Rodziny Polskiej Misji Katolickiej, jak również wygłosi konferencję „Duch Święty, który umacnia miłość w rodzinie”.

Metropolita katowicki będzie ponadto uczestniczył w jubileuszu 70-lecia parafii w Sheffield, udzieli sakramentu bierzmowania w Sheffield i w Leeds.

Formalna opieka duszpasterska nad Polakami mieszkającymi w Anglii i Walii trwa od 1894 r., jednak już wcześniej w Londynie odbywały się Msze św. dla Polonii. Obecnie Polska Misja Katolicka obejmuje 70 parafii i ponad 200 miejscowości. Posługę podejmuje tam ponad 100 kapłanów, z czego 11 pochodzi z archidiecezji katowickiej. Od września kolejnych 3 śląskich duszpasterzy rozpocznie posługę na Wyspach Brytyjskich.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.