Drukuj Powrót do artykułu

Wizyta premiera Morawieckiego w Watykanie

05 czerwca 2018 | 10:40 | mip Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Krystian Maj / KPRM

W poniedziałek Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji Mateusza Morawieckiego, premiera Rzeczypospolitej Polskiej, który następnie spotkał się z Sekretarzem Stanu kard. Pietro Parolinem, w towarzystwie abp. Paula Richarda Gallaghera, sekretarza ds. relacji z państwami.

“Podczas serdecznych rozmów podkreślono dobre stosunki dwustronne istniejące między Stolicą Apostolską a Polską, a także owocną współpracę między Kościołem a państwem w ich poszczególnych obszarach działania. Rozważano następnie różne tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, takie jak polityka rodzinna i ochrona stworzenia, z myślą o Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się w Katowicach w grudniu 2018 r., oraz o pewnych kwestiach natury etycznej” – czytamy w oficjalnym komunikacie Stolicy Apostolskiej po tym spotkaniu.

Zwrócono także uwagę na sytuację europejską i międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem przyjmowania uchodźców i zaangażowania rządu polskiego na rzecz uchodźców z Ukrainy i Bliskiego Wschodu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.