Drukuj Powrót do artykułu

Wkrótce 24. Targi Wydawców Katolickich

14.03.2018 , mip, Warszawa Ⓒ ℗

Sample materiały prasowe

Trwa rejestracja zgłoszeń wydawców, którzy wezmą udział w tegorocznych Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się 12-15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Tegoroczne Targi odbywać się będą w tradycyjnym terminie, czyli przed 2. Niedzielą po Wielkanocny. W tym roku organizatorzy targów włączą się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego „Duch, który umacnia miłość”, a także w obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. „Wydarzeniami targowymi pragniemy włączyć się także w Rok Świętego Stanisława Kostki” – podkreśla prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. ks. Roman Szpakowski SDB.

„Niech spotkanie ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym, ilustrowanym obrazem i dźwiękiem będzie czasem „rozszerzonej i pogłębionej katechezy, dążenia do dojrzałości w wierze przez nawrócenie w wymiarze osobistym i społecznym oraz życie w radości i nadziei, momentem podjęcia działań zmierzających do ukształtowania w wiernych duchowości chrzcielnej, która winna w nas dojrzewać i rozwijać się na drodze dorosłego życia, po przyjęciu chrztu” – podkreśla duchowny.

Sale spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji będą w salach Zamku Królewskiego oraz pobliżu Arkad Kubickiego, w przygotowanym namiocie. „Chcielibyśmy, aby formuła imprezy, z natury targowa, wzbogacona została różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi. Dlatego zachęcam Wystawców do przygotowania licznych spotkań promocyjnych jak i spotkań autorskich. Od tych spotkań w dużej mierze zależeć będzie jak XXIV Targi Wydawców Katolickich będą postrzegane przez media, przez odwiedzających, a ostatecznie będą zachęcały tych ostatnich do odwiedzenia Arkad – Sali Targowej” – wskazuje ks. Szpakowski.

Trwa również nabór zgłoszeń publikacji wydanych w roku 2017 do XX edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2018. Wszelkie formularze zgłoszeniowe i informacje na temat Nagrody jak i Targów są na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 marca 2018 07:00

Jubileusz 25-lecia KAI rozpoczęty 

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.