Drukuj Powrót do artykułu

Wojewoda lubuski przyjął Światełko Betlejemskie od harcerzy

21 grudnia 2017 | 16:50 | wm | Gorzów Wielkopolski Ⓒ Ⓟ

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyjął 21 grudnia od harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. Światełko można odpalać na portierni w budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

– Przynieśliście światełko – znak zawierający w swoim przekazie miłość, nadzieję i dobroć, a którego źródło pochodzenia znajduje się Grocie Narodzenia – stajence Betlejemskiej. Ono przypomina, że człowiek jest najważniejszy. Dzisiaj światełko trafia do urzędu i tutaj nie pozwoli zapomnieć dla kogo pracujemy. Wszyscy pracujący w Urzędzie Wojewódzkim pełnimy służbę dla ludzi i musimy dostrzegać problemy, które dotykają innych – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego odczytali historię płomienia, przypominając, że już po raz dwudziesty siódmy są strażnikami światła, które jest znakiem braterstwa, jedności i pokoju.
Wojewoda Dajczak w podziękowaniu za przekazanie światła podarował harcerzom słodkie upominki. Powiedział również, że rok 2018 został ogłoszony przez Senat RP rokiem harcerstwa.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja skautów i harcerzy przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Harcerze niosą lampiony do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Dzielą się radosną nowiną i przekazują największe wartości braterstwa i pokoju.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.