Drukuj Powrót do artykułu

Wojna to klęska moralna – ostrzega Elmar Brok

17 marca 2003 | 11:21 | zas //per Ⓒ Ⓟ

Wojna w Iraku będzie klęska moralną – ostrzegł w Gnieźnie przewodniczący komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa w Parlamencie Europejskim, Elmar Brok. Wziął on udział w obradach Zjazdu Gnieźnieńskiego, poświęconego problemom jednoczącej się Europy.

– Każda wojna jest klęską moralną. I ten, kto nie jest w stanie tak się zorganizować, żeby zabezpieczyć pokój, jest współodpowiedzialny za tę klęskę – powiedział Brok, odnosząc się do możliwości zbrojnego ataku na Irak.
Polityk tłumaczył, że jednoczący się Stary Kontynent oznacza “strefę bezpieczeństwa i pokoju w Europie”. – Dla pokolenia naszych dzieci wojna stała się czymś niewyobrażalnym. To zasługa polityki europejskiej – podkreślił Brok.
Zaznaczył także, że władze Unii Europejskiej nie będą ograniczać tożsamości narodowej i kulturowej poszczególnych krajów członkowskich. – Kwestie dotyczące prawa karnego i takich problemów, jak na przykład aborcja czy stosunek do Kościołów rozstrzyga ustawodawstwo narodowe. Nie są to kompetencje europejskie – stwierdził Brok.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.