Wolne miejsca w noclegowniach na terenie diecezji
11 grudnia 2010 | 11:00 | eg Ⓒ Ⓟ
Około 75 osób przebywa obecnie w noclegowniach dla osób bezdomnych, które znajdują się na terenie diecezji płockiej. Najwięcej osób korzysta z dachu nad głową oraz z bezpłatnego wyżywienia, który zapewnia Caritas Diecezji Płockiej. Placówki nadal dysponują wolnymi miejscami.
Od początku zimy na stałym poziomie utrzymuje się liczba bezdomnych mężczyzn, którzy przebywają w Domu dla Samotnych Mężczyzn w Płocku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Płockiej. 40. podopiecznych ma zapewniony nocleg i wyżywienie, muszą oni jednak przestrzegać warunku trzeźwości. Noclegownia jest jeszcze w stanie przyjąć 10 osób, a w razie gwałtownego pogorszenia się pogody – nawet do 70 osób łącznie.
Kto ma gdzie mieszkać, ale nie stać go na wyżywienie, może skorzystać z obiadów w dwóch bezpłatnych stołówkach Caritas w Płocku. Dziennie korzysta z niech około 450 osób, które otrzymały skierowania od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.
W Noclegowni dla Kobiet i Matek z Dziećmi przy ul. Misjonarskiej 22 w Płocku, którą prowadzi Polski Komitet Pomocy Społecznej, przebywa obecnie 9 kobiet z dziećmi, łącznie 29 osób. Trafiają tu kobiety, które są bezdomne lub były ofiarami przemocy domowej. Pobyt w placówce ma charakter całodobowy, podopieczni mają zagwarantowane wyżywienie, środki czystości i w razie potrzeby odzież.
Bezdomni, którzy nie zechcą skorzystać ze stałego noclegu, mają do dyspozycji Punkt Higieny Sanitarnej przy ul. Medycznej 1, istniejącym przy płockiej Izbie Wytrzeźwień. Można w nim skorzystać z kąpieli i otrzymać czystą odzież.
Na terenie diecezji płockiej działa jeszcze noclegownia przy parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. Jest ona w stanie przyjąć 14 osób, aktualnie mieszka w niej 5 osób. Można w niej przebywać kilka miesięcy albo tylko jeden dzień. Podopieczni mają zagwarantowane trzy posiłki dziennie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.