Drukuj Powrót do artykułu

Wrocław: kolejne dziecko w Oknie Życia

03.08.2017 , Wrocław / xrk / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Siostry boromeuszki, prowadzące wrocławskie Okno Życia, znalazły w nim wczoraj wieczorem małą dziewczynkę. To już szesnaste dziecko uratowane w ciągu niespełna 8 lat działalności Okna, a trzecie w tym roku.

Z relacji sióstr wynika, że dziecko było zadbane. Znaleziono przy nim także kartę szczepień, co świadczy o tym, że urodziło się w szpitalu. Zgodnie z procedurą po wstępnych oględzinach i przebraniu dziewczynki, siostry poinformowały o zajściu policję, pogotowie ratunkowe i ośrodek adopcyjny, do którego dziecko trafi po szpitalnych badaniach. Następnie zostanie uruchomiony proces, dzięki któremu niemowlę znajdzie nowy dom.

Basia, bo takie imię siostry nadały dziewczynce, to trzecie dziecko pozostawione w Oknie Życia w tym roku. 12 marca siostry znalazły chłopca – Franciszka, natomiast 24 marca – Gabrielę. Dziewczynka jest też 16. dzieckiem znalezionym w Oknie w czasie 8 lat jego funkcjonowania.

Wrocławskie Okno Życia rozpoczęło działalność 23 września 2009 r. Znajduje się we Wrocławiu przy ul. Rydygiera 22-28, w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeuszka. Jest ono alternatywą dla matek, które nie mogą wychować swego dziecka. Matki pozostawiające swoje dziecko w Oknie Życia nie są poszukiwane, a maleństwo po badaniach w szpitalu kierowane jest do adopcji.

Wersja do druku

Przeczytaj także

03 sierpnia 2017 12:29

Watykan chce walczyć z przestępczością

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.