Drukuj Powrót do artykułu

Wrocław: „Talent Miłosierdzia” – ruszyła wielkopostna akcja charytatywna

14 lutego 2018 | 11:54 | xrk | Wrocław Ⓒ Ⓟ

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny wspólnie z dolnośląskimi przedsiębiorcami zainaugurował akcję „Talent Miłosierdzia”.

W ramach inicjatywy do instytucji, parafii, korporacji oraz osób prywatnych trafi w najbliższym czasie 6,5 tys. papierowych toreb z nadrukowaną „instrukcją obsługi”. Każdy zainteresowany może ją otrzymać także w siedzibie wrocławskiej Caritas. – Torby miłosierdzia zabieramy do domu i napełniamy je najbardziej potrzebnymi produktami, takimi jak: mąka, cukier, kasze czy konserwy. Można dodać również jakieś słodycze – wyjaśnił Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Pomoc powinna trafić do potrzebujących ze środowiska ofiarodawców, dlatego wypełnione torby najlepiej złożyć w swojej parafii lub bezpośrednio przekazać rodzinie, o której wiemy, że tej pomocy potrzebuje. Można także dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Wówczas paczka trafi do podopiecznych objętych troską pracowników i wolontariuszy przez cały rok.

– Spróbujmy na nowo odczytać znaczenie uczynków miłosierdzia – podkreślał w rozmowie z KAI abp Józef Kupny, przekonując, że sukces poprzednich dwóch kampanii, dzięki którym kilka tysięcy dolnośląskich rodzin mogło otrzymać konkretną pomoc to tylko jeden z elementów akcji. – Ważne jest także to, że ta inicjatywa uczy nas wrażliwości na drugiego człowieka, zachęca do tego, by rozejrzeć się dookoła siebie i dostrzec potrzebujących w naszym najbliższym otoczeniu – tłumaczył pasterz Kościoła wrocławskiego.

Hierarcha zauważył także, że każdego dnia chrześcijanie proszą w modlitwie „chleba naszego powszedniego daj nam dziś”. – Prosimy o chleb nasz, a wielu zachowuje się jakby prosiło o chleb swój. Jezus nie potępiał tego, że ludzie pracują, posiadają i dorabiają się. Źle się natomiast dzieje, gdy to co mam uważam tylko za swoje i przyjmuje postawę: „to moje i z nikim się tym nie podzielę” – powiedział abp Kupny.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.