Drukuj Powrót do artykułu

Wrocław: warsztaty medialne dla kleryków

11 marca 2017 | 17:09 | xrk | Wrocław Ⓒ Ⓟ

Każdy z księży, bez względu czy tego chce, czy nie, jest swoistego rodzaju medium – mówiła Agata Puścikowska podczas warsztatów medialnych, w których uczestniczyli klerycy MWSD we Wrocławiu. Przyszli duchowni uczyli się m.in. jak pisać ciekawe teksty, w jaki sposób w ewangelizacji korzystać z mediów społecznościowych, jak redagować parafialną stronę internetową. Mogli także spróbować występów przed kamerą.

Warsztaty zostały podzielone na trzy moduły. Poza spotkaniem z dziennikarką “Gościa Niedzielnego”, pod kierunkiem której każdy z uczestników warsztatów przygotowywał własny tekst na wybrany temat, alumni wysłuchali prelekcji dr hab. Moniki Przybysz nt. reprezentowania instytucji kościelnych w mediach. – Środki społecznego przekazu interesują się i będą się interesowały życiem Kościoła – tłumaczyła Przybysz, omawiając różne konteksty pojawiania się osób duchownych w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kryzysowych. Zwracała przy tym uwagę, na wydarzenia w jakich niezbędne jest zajęcie stanowiska przez kapłanów.

Wiele czasu wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego poświęciła mediom społecznościowym. – Warto w tych miejscach dawać świadectwo, dawać nadzieję, albo chwalić dobro. Nie sprawdzają się hejt, kłótnie i wchodzenie w polityczne spory – tłumaczyła, zachęcając przyszłych duchownych do wykorzystania do ewangelizowania wśród ludzi młodych portali takich jak Twitter i Snapchat. – Wykorzystujcie sieć aktywnie i mądrze – przekonywała Monika Przybysz.

„Nigdy nie sprawdza się głoszenie Dobrej Nowiny jedynie przez internet. Naszym zadaniem jest zapraszać ludzi do świata realnego” – dodała.

Zdobytą wiedzę można było wykorzystać podczas zajęć z dziennikarzami telewizji Echo24, którzy po krótkim nakreśleniu zasad występowania przed kamerą, nagrali i analizowali wywiady z wybranymi klerykami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.