Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

Wspólnota Emmanuel zaprasza na Forum do Wadowic

12.05.2004 , awo //mr Ⓒ ℗

Wadowice po raz kolejny będą gościć w lipcu uczestników Międzynarodowego Forum Młodych organizowanego przez Wspólnotę Emmanuel. Poprzedzi je Spotkanie Rodzin z dziećmi o charakterze wypoczynkowo-rekolekcyjnym.

Tematem tegorocznego spotkania będą słowa z Ewangelii św. Jana „Chcemy zobaczyć Jezusa”. Ponieważ jest to zarazem tytuł listu Ojca Świętego, poprzedzającego XX Światowe Dni Młodzieży w Kolonii, tym samym wadowickie spotkanie, które zwykle gromadzi ok. tysiąca młodych z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wpisuje się w przygotowania do spotkania młodzieży z Janem Pawłem II w Kolonii.
Jak zapewniają organizatorzy – Wspólnota Emmanuel, Międzynarodowe Forum Młodych to zaproszenie do pogłębiania własnej relacji z Chrystusem, czerpania z dorobku Kościoła i budowania jedności we własnych rodzinach, środowiskach, miastach i krajach. „To również okazja do dzielenia się wiarą i miejsce zdobywania odwagi do głoszenia Chrystusa w świecie” – podkreślają organizatorzy.
Na Forum do Wadowic mogą także przyjechać osoby niewierzące w Boga, a także ci, którzy zadają sobie i innym trudne pytania albo nie widzą sensu swojego życia.
Podczas pięciodniowego spotkania, które odbędzie się 25-30 lipca w Wadowicach, młodzi będą mogli wysłuchać konferencji o modlitwie, obecności Boga w świecie czy poszukiwaniu szczęścia i miłości. Przygotowane zostaną również dla nich warsztaty tematyczne np. „O ikonach”, „Czystość i miłość”, „Prawda i uczciwość”. W programie Forum znajdzie się też czas na codzienną Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu.
Uczestnicy Międzynarodowego Forum Młodych zostaną zakwaterowani w szkołach (dlatego trzeba mieć swój śpiwór i karimatę), organizatorzy zapewniają im trzy posiłki dziennie. Koszt: 80 zł: dla tych, którzy zgłoszą się i opłacą swój udział do 15 czerwca. oraz dla grup powyżej 10 osób. Zgłoszenia po 15 czerwca – 95 zł.
Wspólnota Emmanuel organizuje także Spotkanie Rodzin. Odbędzie się ono również w Wadowicach w dniach 17-23 lipca. Będzie ono miało charakter wypoczynkowo-rekolekcyjny – można przyjechać z dziećmi.
Międzynarodowe Forum Młodych w Wadowicach organizowane jest od 2000 roku na wzór Międzynarodowego Forum Młodych odbywającego się w Paray le Monial we Francji. Gromadzi ono młodzież w wieku 16-35 lat z Polski oraz innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, m. in. Słowacji, Ukrainy, Rosji, Białorusi.
I Międzynarodowe Forum Młodych w Wadowicach stanowiło przygotowanie do XV Światowych Dni Młodzieży obchodzonych z Janem Pawłem II w Rzymie. II miało na celu formowanie misjonarzy, żyjących w sercu słowami św. Katarzyny ze Sieny, sparafrazowanymi przez Ojca Świętego na Tor Vergata: „Jeśli będziecie tym, czym macie być, zapalicie cały świat”.
Zgłoszenia przyjmuje Sekretariat Wspólnoty Emmanuel, ul. Barska 2, 02-315 Warszawa; tel./fax: 0-22 668 70 84, e-mail: emmanuel@emmanuel.info.pl; strona internetowa: www.emmanuel.info.pl

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.