Wspólnoty

Papież spotkał się z dziećmi z Akcji Katolickiej 2016-12-20

Papież spotkał się z dziećmi z Akcji Katolickiej

Jak co roku w tym czasie do Watykanu przybyły dzieci z Włoskiej Akcji Katolickiej, by złożyć papieżowi życzenia świąteczne. Dziękując im, Franciszek podjął temat chrześcijańskiej radości.

Więcej...

Rekolekcje 2017 2016-08-24

Rekolekcje 2017

Co? Gdzie? Kiedy? Tego dowiesz się z katalogu rekolekcji na ekai.pl. Możesz dodać informacje o rekolekcjach! Zachęcamy, pomóż nam stworzyć największą bazę rekolekcji w polskim internecie!

Więcej...

Kraków: o seksie na ŚDM 2016-07-24

„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.

Więcej...

Boże Narodzenie za klauzurą 2015-12-24

Czytanie Ewangelii, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i udział w Pasterce - wspólnoty zakonne, nawet o bardzo surowej regule, obchodzą święta Bożego Narodzenia tak jak przeciętne polskie rodziny.

Więcej...

Przedstawiciele rodzin z całego świata debatują o "Relatio Synodi" 2015-01-25

Międzynarodowy Kongres: „Powołanie i misja rodziny Kościele i świecie współczesnym", rozpoczął się wczoraj w Rzymie. Bierze w nim udział 240 osób z 30 krajów świata, głównie małżeństw reprezentujących 80 ruchów i stowarzyszeń małżeńskich, rodzinnych i obrony życia. Organizatorem kongresu jest Papieska Rada do Spraw Rodziny.

Więcej...

W niedzielę Światowy Dnia Migranta i Uchodźcy 2015-01-12

Z okazji 101. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele Katolickim zostanie zorganizowana wystawa fotografii portretowej „Poszerzyć granicę serca”. Projekt zrealizowany z inicjatywny Jezuickiego Centrum Społecznego „W Akcji” odwiedzi do 14 lutego pięć warszawskich kościołów.

Więcej...

Poznańska Droga Krzyżowa 2013-02-19

Tłumy poznaniaków w pierwszy czwartek Wielkiego Postu wieczorem przeszły ulicami swojego miasta w Drodze Krzyżowej. „Jest ona wyrazem naszego hołdu dla cierpiącego Zbawiciela, a jednocześnie wyrazem pragnienia przebłagania za grzechy osobiste i społeczne mieszkańców miasta” – podkreślił uczestniczący w nabożeństwie abp Stanisław Gądecki.

Więcej...

Bp Greger o współczesnych zagrożeniach dla miłości 2013-01-05

O zagrożeniach, na jakie natrafia we współczesnych czasach miłość, mówił biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger, który 4 stycznia w Bielsku-Białej spotkał się na opłatku z członkami Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”.

Więcej...

Zmarł o. Jan Mikrut 2013-01-05

W hospicjum w Gliwicach wieczorem 4 stycznia zmarł o. Jan Mikrut, redemptorysta. Od początku powstania Radia Maryja był związany z tą rozgłośnią, gdzie prowadził, m.in. katechezy na temat modlitwy. Miał 70 lat.

Więcej...

Obchody 400. rocznicy śmierci bł. Reginy Protmann 2013-01-04

18 stycznia przypada 400. rocznica śmierci bł. Reginy Protmann - założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook