Wspólnoty

06:30 / 04-04-2018

#Nierozerwalni – budujmy trwałe więzi

Budowanie więzów rodzinnych i promowanie wartości bliskich rodzinie – to cele kampanii społecznej #Nierozerwalni, przygotowanej przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie. Kampanię promuje wirtualna rodzina Nierozerwalnych, której dom jest inspiracją do budowania rodziny opartej na trwałych wartościach. „Rodzina tworzy trwałą wspólnotę kochających się wzajemnie osób, które wspólnie podnoszą trudy dnia codziennego. Rodzice zapewniają bezpieczeństwo dzieciom oraz […]

11:18 / 12-04-2017

Wigilia Paschalna we wspólnotach neokatechumenalnych

Dla wspólnot Drogi Neokatechumenalnej noc z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę to czas Paschy – szczególnej celebracji liturgii wielkanocnej. Wzorem pierwszych chrześcijan, członkowie wspólnoty spędzają całą noc na wspólnej modlitwie. Członkowie Drogi gromadzą się w kościołach na Eucharystii już wieczorem w Wielką Sobotę – około godziny 22. Przychodzą całymi rodzinami, także matki z niemowlętami w […]

15:34 / 31-12-2012

A może „Antysylwester”?

Nie wszyscy bawią się w noc sylwestrową – mniszki kamedułki z klasztoru w Złoczewie, przed północą leżą krzyżem. To wynagrodzenie za zniewagi, jakich Bóg doznał od ludzi w kończącym się roku.

11:33 / 10-06-2011

Od ubogich uczymy się więcej

Od ubogich uczymy się znacznie więcej niż od bogatych – podkreśla o. Antonello Cadeddu, jeden z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, który ze swoimi współpracownikami z Brazylii prowadzi rekolekcje w Bielsku-Białej.

09:35 / 22-05-2011

Akcja Katolicka powraca na Ukrainę

Uczestnicy odbywającego się we Lwowie Międzynarodowego Kongresu Akcji Katolickiej zaapelowali do abp Mieczysława Mokrzyckiego o reaktywowanie tej organizacji w archidiecezji lwowskiej.

08:31 / 08-03-2011

Milion osób w kołach Żywego Różańca

Ponad milion osób należy w Polsce do kół Żywego Różańca. Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Moderatorów Kół Różańcowych odbyło się w domu sióstr loretanek w Warszawie – Rembertowie.

15:53 / 22-11-2009

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – święto patronalne

W przypadająca 22 listopada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, obok Akcji Katolickiej swe święto patronalne obchodzi działajce w całym kraju Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

10:08 / 18-09-2009

„Droga Neokatechumenalna odkrywa głębię życia chrześcijańskiego”

Droga Neokatechumenalna jest jedną z opatrznościowych odpowiedzi na potrzebę odkrywania bogactwa wiary w obojętnym religijnie świecie – mówił bp Tadeusz Rakoczy.

10:58 / 04-09-2009

Uczą się kochać…

Szukają współmałżonka, modlą się o dzieci dla bezdzietnych małżeństw i starają się uczyć piękniej kochać.

14:28 / 02-09-2009

Rusza Akademia Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji

Akademia Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji – program szkoleniowy wprowadzający w istotę ewangelizacji we współczesnym świecie – ruszy od początku października pod patronatem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.