Ruch „Focolari" - Dzieło Maryi

Ruch „Focolari” – Dzieło Maryi

Adresy:
„Mariapoli Fiore”:
Trzcianka 82, 08-470 Wilga
tel. (0-25) 681 40 76

Ruch „Focolari” został zainicjowany przez nauczycielkę Chiarę Lubich (ur. 1920) w 1943 r. w Trydencie. Realizuje testament Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno”. Wyprasza dar jedności w rodzinach, życiu społecznym, wśród młodych, w parafiach, seminariach, diecezjach, zakonach, angażuje się w dialog ekumeniczny. „Fokolaryni” mogą wybrać życie konsekrowane (pracują zawodowo, tworzą kilkuosobowe wspólnoty) lub pozostawać w rodzinach (wolontariusze). Są też księża „fokolaryni” pracujący w diecezjach lub posługujący wspólnotom. Do Polski Dzieło Maryi dotarło w latach sześćdziesiątych z NRD. Dwoje Włochów – lekarka Anna Fratta i anestezjolog Roberto Saltini – zapoczątkowali w latach siedemdziesiątych pierwszą żeńską i męską wspólnotę konsekrowanych w Polsce.
Z Dziełem Maryi utrzymuje kontakt ok. 7 mln osób w 182 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce kontakt z Dziełem utrzymuje ok. 4,5 tys. osób.

Komentarze (4)

janka

4 lata, 5 miesięcy temu

to takie sztuczne nie prawdziwe

Odpowiedz

Gienia

3 lata, 1 miesiąc temu

Najprawdziwsze na świecie TAK NAPRAWDĘ możnaŻYĆ

Odpowiedz

Anna Lewandowska

3 lata, 1 miesiąc temu

Ten ruch, ta wspólnota bardzo mi się podoba. Jest w niej mnóstwo nieudawanego dobra. Bardzo cenię też błogosławioną Chiare Badano. Młoda dziewczyna, która należała do tej wspólnoty, a tak dzielnie znosiła cierpienie. Tak jak Jezus oddający swe życie na krzyżu. Jest ona dla mnie wzorem jak można żyć pięknie wpatrując się w Jezusa i jednocząc z Jego zbawczą męką. We Włoszech tez poznałam wspaniałe kolędy wywodzące się z ruchu focolari. To coś cudownego i teraz wiem, że nie tylko my w Polsce mamy ładne kolędy.Odpowiedz

Paula Izrajlewicz

6 miesięcy, 3 tygodnie temu

szanowna pani:

moze mi podpowie jak sie przylaczyc do ruchu facolari.
widzialem jakasc grupe kobiet ale ja zgubila.

prosze mi odpowiedziec am moj mail: gamal@netvision.net.il

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook