Współpraca chrześcijan i muzułmanów tematem konferencji na UKSW
21 kwietnia 2017 | 12:40 | mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ
O współpracy międzyreligijnej w kontekście migracji i zagrożenia bezpieczeństwa w Europie będą dyskutować 24 maja na UKSW światowi eksperci w zakresie dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz specjaliści z zakresu migracji. W spotkaniu weźmie udział dyrektor Westminster Interstate Agency John Daldin.
– Celem konferencji jest podjęcie refleksji nad wyzwaniami jakie stawia przed chrześcijańskimi i islamskimi instytucjami religijnymi wzrost lęku przed islamem, poczucie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego i kulturowego, występujące w społeczeństwach Europy, w tym również w Polsce, w związku z napływem imigrantów i uchodźców z krajów muzułmańskich oraz atakami terrorystycznymi w Europie Zachodniej – mówi organizator konferencji ks. prof. Janusz Balicki z UKSW.
Podczas spotkania wybitni naukowcy będą szukać przyczyn i sposobów rozwiązania towarzyszącego Europejczykom poczucia zagrożenia. Paneliści zastanowią się także nad wyzwaniami, jakie niosą za sobą ataki terrorystyczne i zamachy w Europie.
– Wśród ważnych tematów podejmowanych podczas konferencji byłaby także współpraca muzułmańsko-chrześcijańska – mówi ks. prof. Balicki. Politolog z UKSW zwraca uwagę, że gościem specjalnym sympozjum będzie dyrektor Westminster Interstate Agency John Daldin. Pochodzący z Włoch brytyjski ekspert prowadził szczegółowe badania na temat współpracy międzyreligijnej organizacji religijnych.
Konferencja „Współpraca międzyreligijna w kontekście migracji i zagrożenia bezpieczeństwa w Europie. Wyzwania dla islamu i chrześcijaństwa” organizowana jest przez londyńskie centrum kultury islamskiej Regent’s Park Mosque, Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracją UKSW, Instytut Politologii UKSW, Katedrę Islamistyki i Arabistyki UW, Rady KEP ds. Migracji, Pielgrzymek i Turystyki oraz ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Międzynarodowe spotkanie odbędzie się 24 maja na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – kampus przy ul. Wóycickiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.