Wydarzenia

Prezydent Demokratycznej Republiki Konga u papieża 2016-09-27

Prezydent Demokratycznej Republiki Konga u papieża

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek prezydenta Demokratycznej Republiki Konga. Joseph Kabila spotkał się też z sekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu abp. Paulem Gallagherem. Rozmawiano m.in. o zamieszkach i aktach przemocy, do jakich dochodzi w ostatnim czasie zarówno w stolicy, Kinszasie, jak i na wschodzie kraju.

Więcej...

Franciszek na Kaukazie: trzy tematy - pokój, ekumenizm i dialog między religiami 2016-09-27

Franciszek na Kaukazie: trzy tematy - pokój, ekumenizm i dialog między religiami

Będzie to podróż pokoju, w jej bagażu papież ma orędzie pojednania dla całego regionu - poinformował nowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke podczas spotkania z dziennikarzami nt. papieskiej wizyty w Gruzji i Azerbejdżanie. Odbędzie się ona w dniach 30 września - 2 października. W czasie wizyty Franciszka zostaną poruszone trzy tematy: pokój, ekumenizm i dialog między religiami - dodał Burke.

Więcej...

Abp Głódź zaprasza na dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży 2016-09-27

Abp Głódź zaprasza na dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży

Na dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, które były "niezwykłym czasem łaski" przede wszystkim dla samych młodych przebywających w Krakowie lub śledzących przebieg ŚDM za pośrednictwem mediów i w parafiach - zaprasza do Gdańska abp Sławoj Leszek Głódź.

Więcej...

Abp Ulloa wyjaśnia ideę ŚDM w Panamie 2016-09-27

Abp Ulloa wyjaśnia ideę ŚDM w Panamie

Metropolita Panamy, abp José Domingo Ulloa wyjaśnił, jak powstała idea zorganizowania w tym mieście Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się tam w 2019 r.

Więcej...

W Charlotte trwają tragiczne w skutkach starcia z policją 2016-09-27

W Charlotte trwają tragiczne w skutkach starcia z policją

W USA nie ustają zamieszki spowodowane konfliktem ze służbami porządkowymi. Od pięciu dni na ulice Charlotte w stanie Karolina Północna wychodzą setki ludzi, by protestować przeciwko zastrzeleniu przez policję czarnoskórego mężczyzny, 43-letniego Keitha Lamonta Scotta. Zdarzenie miało miejsce 20 września.

Więcej...

Współzałożyciel Ruchu Komunia i Wyzwolenie o 500-leciu reformacji 2016-09-27

Współzałożyciel Ruchu Komunia i Wyzwolenie o 500-leciu reformacji

Marcin Luter stworzył wiarę alternatywną względem katolicyzmu. Przeżywając 500-lecie reformacji, trzeba być świadomym, że Luter nie może być wzorem dla reformy Kościoła, a nasze wyznania dzieli nieprzekraczalna przepaść – ostrzega abp Luigi Negri, jeden z największych teologów we włoskim episkopacie, współzałożyciel Ruchu Komunia i Wyzwolenie.

Więcej...

Rozpoczęły się licytacje papieskich samochodów 2016-09-27

Rozpoczęły się licytacje papieskich samochodów

Trzy volkswageny golf, którymi poruszał się papież Franciszek w czasie ŚDM w Polsce trafiły na aukcję charytatywną. Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje m.in. zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie. Licytacja papieskich samochodów potrwa do 9 października do godz. 11.00.

Więcej...

Papież w Gruzji i Azerbejdżanie 2016-09-27

Papież Franciszek w dniach 30 września - 2 października udaje się z wizytą apostolską do Gruzji gdzie odwiedzi Tbilisi i Mcchetę. Przed powrotem do Rzymu 2 października na kilka godzin poleci do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Będzie to 16. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu Franciszka.

Więcej...

Biskupi na XVI Dzień Papieski 2016-09-27

Biskupi na XVI Dzień Papieski

Dzień Papieski stawia nam pytania o czyny, gesty, o konkretne zaangażowanie – piszą polscy biskupi w liście pasterskim przed XVI Dniem Papieskim. Będzie on obchodzony w niedzielę 9 października pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Więcej...

Zaktualizowano program papieskiej wizyty w Szwecji 2016-09-26

Zaktualizowano program papieskiej wizyty w Szwecji

Nieco ponad dobę trwać będzie zaplanowana na 31 października i 1 listopada wizyta Ojca Świętego w Szwecji. Franciszek odwiedzi w tym kraju dwa miasta: Malmö i Lund. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało program godzinowy wizyty Franciszka.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook