Wydarzenia

Ustanowiono nagrodę św. Maksymiliana Marii Kolbego 2016-12-10

Ustanowiono nagrodę św. Maksymiliana Marii Kolbego

Promocja działalności ewangelizacyjnej oraz pobudzenie wrażliwości apostolskiej – to główne zadanie, jakie przyświeca ustanowionej właśnie Nagrodzie św. Maksymiliana Marii Kolbego, przyznawanej za działalność ewangelizacyjną i apostolską na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Więcej...

Abp Pizzaballa: wojna między muzułmanami i tragedia chrześcijan 2016-12-10

Abp Pizzaballa: wojna między muzułmanami i tragedia chrześcijan

Nie sądzę, żeby wyznawcy Chrystusa, którzy opuścili Bliski Wschód, mieli jeszcze ochotę spróbować budowania swej przyszłości w Syrii czy Iraku – wyznał abp Pierbattista Pizzaballa OFM. W rozmowie z włoskim dziennikiem "La Stampa" nt. sytuacji w tym regionie administrator apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy podkreślił, że tamtejszy konflikt „to przede wszystkim wojna między muzułmanami”, ale z „tragicznymi skutkami dla chrześcijan”.

Więcej...

Dzieci z Aleppo apelują do europarlamentarzystów 2016-12-10

Dzieci z Aleppo apelują do europarlamentarzystów

Sześcioro dzieci z Aleppo zaapelowało do europarlamentarzystów o większe wysiłki na rzecz pokoju w Syrii. W ramach zorganizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli przez międzynarodowe Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) wideokonferencji z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim, dzieci w jednym z kościołów Aleppo informowały o swoim życiu codziennym.

Więcej...

Trwa Chrześcijańskie Forum Przedsiębiorczości 2016-12-10

Trwa Chrześcijańskie Forum Przedsiębiorczości

Wykłady i warsztaty, podczas których polscy przedsiębiorcy, wymieniają się doświadczeniami i korzystają z porad ekspertów - to program Chrześcijańskiego Forum Przedsiębiorczości, zainaugurowanego w piątek na UKSW w Warszawie.

Więcej...

Papież o surowych i narcystycznych kapłanach 2016-12-10

Papież o surowych i narcystycznych kapłanach

Kapłani mają być pośrednikami miłości Boga, a nie agentami pośrednictwa, myślącymi o własnych interesach – mówił Franciszek na porannej Mszy w swej watykańskiej rezydencji. W homilii skupił się na pokusach, które mogą zagrozić kapłańskiej posłudze. W sposób szczególny Papież przestrzegł przed kapłanami surowymi, obarczającymi wiernych ciężarami, których sami nie dźwigają.

Więcej...

Minister Gowin na spotkaniu z profesorami teologii 2016-12-10

Minister Gowin na spotkaniu z profesorami teologii

Znaczenie teologii we współczesnym systemie kształcenia akademickiego w Polsce było tematem spotkania profesorów teologii z całego kraju z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Więcej...

Przemoc w Kościele? – dyskusja kwartalnika „Pastores” 2016-12-10

Przemoc w Kościele? – dyskusja kwartalnika „Pastores”

O rozmaitych odcieniach przemocy – w Kościele i wobec Kościoła – rozmawiano 9 grudnia, podczas spotkania, poświęconego tekstom, zamieszczonym w 73 numerze kwartalnika „Pastores”, które w większości poświęcone są temu zjawisku.

Więcej...

Czym jest Duchowa Adopcja? 2016-12-09

Czym jest Duchowa Adopcja?

Dla wielu osób, którym los nienarodzonych dzieci nie jest obojętny, dla przykładu, obchodzona w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, stanowi okazję do podjęcia Duchowej Adopcji - modlitewnego towarzyszenia dziecku w łonie matki. Tego dnia podczas Mszy św. w wielu parafiach odbyła się ceremonia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

Więcej...

10 tys. czapek dla dzieci w Afganistanie 2016-12-09

10 tys. czapek dla dzieci w Afganistanie

Do Afganistanu dotarł kolejny transport pomocy humanitarnej wysłany tam przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Składa się on z 10 tys. czapek dla dzieci i blisko 10 tys. szczoteczek do zębów oraz ponad 5 tys. tubek past.

Więcej...

Pierwsze stowarzyszenie kobiet w Watykanie 2016-12-09

Pierwsze stowarzyszenie kobiet w Watykanie

W Watykanie powstało stowarzyszenie kobiet - pierwsze od czasu utworzenia Państwa Watykańskiego. Stowarzyszenie D.VA (Donne in Vaticano - Kobiety w Watykanie) jest otwarte dla wszystkich 750 kobiet pracujących w instytucjach Stolicy Apostolskiej i w Watykanie. Stanowią one niemal 20 procent wszystkich tam zatrudnionych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook