Wydarzenia

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 2017-01-20

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Więcej...

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia 2017-01-20

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia

O dziełach miłosierdzia i współpracy samorządów lokalnych z Kościołem debatowali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przedstawiciele miast papieskich.

Więcej...

Kościół pomaga ofiarom trzęsienia ziemi 2017-01-20

Kościół pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Kościół we Włoszech wraz z setkami wolontariuszy pomaga ofiarom trzęsienia ziemi, śnieżyc i lawin w Apeninach. Po serii wstrząsów 18 stycznia doszło następnego dnia do osunięcia potężnej lawiny śnieżnej w górskiej miejscowości Farindola k. Pescary, która zniszczyła hotel.

Więcej...

Prawdziwy ekumenizm to wspólne nawrócenie do Jezusa Chrystusa 2017-01-20

Prawdziwy ekumenizm to wspólne nawrócenie do Jezusa Chrystusa

„Prawdziwy ekumenizm opiera się na wspólnym nawróceniu do Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Odkupiciela. Jeśli zbliżamy się razem do Niego, zbliżamy się także jedni do drugich” – powiedział papież, przyjmując delegację z Finlandii na przypadające 19 stycznia wspomnienie męczeńskiej śmierci patrona tego kraju św. Henryka.

Więcej...

Relikwie polskich franciszkanów w rzymskim sanktuarium męczenników XX wieku 2017-01-20

Relikwie polskich franciszkanów w rzymskim sanktuarium męczenników XX wieku

Do Rzymu dotarły relikwie polskich męczenników z Pariacoto – ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

Więcej...

Kard. Barbarin na Kongresie Miłosierdzia w Manili 2017-01-20

Kard. Barbarin na Kongresie Miłosierdzia w Manili

Papież prosi nas, katolików, do dalszego szukania nowych dróg i sposobów szerzenia miłosierdzia Bożego – powiedział metropolita Lyonu kard. Philippe Barbarin. Jest on osobistym wysłannikiem Franciszka na IV Światowy Kongres Apostolski Miłosierdzia (WA-COM 4), który od 16 do 20 stycznia odbywa się w stolicy Filipin – Manili.

Więcej...

Franciszek pisze do młodzieży 2017-01-20

Franciszek pisze do młodzieży

"Z radością wam ogłaszam, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów na temat «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was" - napisał Franciszek w liście do młodzieży. Poinformował, że opublikowany w piątek Dokument Przygotowawczy tego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, powierza im „jako busolę” na drodze do Synodu.

Więcej...

Nowy program duszpasterski poświęcony bierzmowaniu 2017-01-20

Nowy program duszpasterski poświęcony bierzmowaniu

Refleksja nad sakramentem Ducha Świętego jest konieczna, gdyż coraz więcej młodzieży rezygnuje z jego przyjęcia, a znaczna jej część przyjmuje go z bardzo małą świadomością. Tymczasem bierzmowanie jest dla każdego chrześcijanina darem i zadaniem, wymaga umiejętnego kształtowania życia na jego miarę – podkreślano w czwartek podczas posiedzenia Komisji Duszpasterstwa KEP w siedzibie Caritas Polska w Warszawie.

Więcej...

„Idźmy naprzód z nadzieją” - hasłem XVII Dnia Papieskiego 2017-01-19

„Idźmy naprzód z nadzieją” - hasłem XVII Dnia Papieskiego

Hasłem XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku 8 października, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” planuje również konkurs akademicki im. Bp. Jana Chrapka na najlepszą pracę magisterską i najlepszą rozprawę doktorską, inspirowaną nauczaniem Jana Pawła II.

Więcej...

Prezydent Andrzej Duda w Ziemi Świętej 2017-01-19

Prezydent Andrzej Duda w Ziemi Świętej

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą przebywał w dniach 17-19 stycznia br. w Ziemi Świętej. W czasie wizyty prezydent m. in. spotkał się z polskimi elżbietankami w Betlejem a i ich przełożoną siostrę Szczepanę Hrehorowicz odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, odwiedził także Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook