Wydarzenia

Franciszek: w spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich droga wyzwolenia i zbawienia 2016-08-31

Franciszek: w spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich droga wyzwolenia i zbawienia

„W spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich mężczyzn i kobiet w każdym miejscu i żyjących w każdej epoce droga wyzwolenia i zbawienia” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. W swojej katechezie papież wyszedł od opisanego w Ewangelii św. Mateusza (9,20- 22) cudownego uzdrowienia kobiety cierpiącej na krwotok. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. osób.

Więcej...

Ks. prałat Vallejo Balda odbywa karę 2016-08-31

Ks. prałat Vallejo Balda odbywa karę

Skazany na 18 miesięcy więzienia ks. prałat Lucio Vallejo Balda znalazł się w celi Żandarmerii Watykańskiej – informuje dziennik „La Stampa”. Orzeczenie Trybunału Państwa Watykańskiego wydane 7 lipca w procesie o rozpowszechnianie poufnych wiadomości i dokumentów dotyczących zasadniczych interesów Stolicy Apostolskiej po upływie 45 dni od wyroku - 22 sierpnia nabrało mocy prawnej.

Więcej...

Polscy biskupi: wychowanie najskuteczniej dokonuje się przez świadectwo 2016-08-31

Polscy biskupi: wychowanie najskuteczniej dokonuje się przez świadectwo

„Wychowanie jest jedną z najważniejszych form naśladowania miłosiernej miłości Boga” – przypominają polscy biskupi w liście pasterskim zapowiadającym VI Tydzień Wychowania, który odczytany zostanie w kościołach w niedzielę, 4 września. Wskazują także, że wychowanie najskuteczniej dokonuje się przez osobiste świadectwo wychowawcy.

Więcej...

Kościół-miejsce męczeństwa ks. Hamela będzie otwarty 2016-08-31

Kościół-miejsce męczeństwa ks. Hamela będzie otwarty

Kościół św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie 26 lipca zamordowano ks. Jacquesa Hamela, zostanie ponownie otwarty 2 października, 10 tygodni po zbrodni dżihadystów.

Więcej...

Peregrynacja kopii Jasnogórskiej Ikony po diecezji łowickiej 2016-08-31

Peregrynacja kopii Jasnogórskiej Ikony po diecezji łowickiej

Peregrynujący po Polsce obraz Matki Bożej Częstochowskiej od soboty 3 września będzie odwiedzał parafie diecezji łowickiej. Chcemy Maryję zaprosić do każdej parafii i każdego domu - napisał w zaproszeniu na uroczystość rozpoczęcia peregrynacji biskup łowicki Andrzej Dziuba.

Więcej...

Seminarium Ekumenicznej Rady Młodzieży w Europie 2016-08-31

Seminarium Ekumenicznej Rady Młodzieży w Europie

Budowanie ekumenicznej drogi walki z ubóstwem i promowania kultury otwartości na naszym kontynencie – to główny temat seminarium zorganizowanego w Lizbonie przez Ekumeniczną Radę Młodzieży w Europie (Eyce). Grupa młodych chrześcijan przybyłych tam z całego kontynentu przeżyła czas formacji ekumenicznej opartej na portugalskich doświadczeniach w przyjmowaniu tych, którzy są ostatnimi.

Więcej...

Wzrost zainteresowania pielgrzymkami w Rosji 2016-08-31

Wzrost zainteresowania pielgrzymkami w Rosji

W Rosji zauważa się gwałtowny wzrost zainteresowania pielgrzymkami i turystyką religijną. Poinformowała o tym wiceminister Kultury Federacji Rosyjskiej.

Więcej...

Sandomierz bez wnioskowanej dotacji na renowację bazyliki 2016-08-30

Sandomierz bez wnioskowanej dotacji na renowację bazyliki

Parafia katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu nie otrzymała wnioskowanej dotacji w kwocie ponad 13,5 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na renowację sklepienia i ścian bazyliki katedralnej. Uniemożliwia to podjęcie niezbędnych prac i grozi nieodwracalną utratą bezcennego dziedzictwa sakralnego i narodowego.

Więcej...

Papież: katolicy i prawosławni wezwani do reewangelizacji Europy 2016-08-30

Papież: katolicy i prawosławni wezwani do reewangelizacji Europy

Do reewangelizacji chrześcijan, którzy zagubili więź ze swoją wiarą zachęcił Franciszek uczestników odbywającego się w Salonikach w Grecji Sympozjum Międzychrześcijańskiego. Papież wystosował przesłanie do tego gremium za pośrednictwem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurta Kocha.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook