Wydarzenia

Polscy parlamentarzyści na Mszy w kościele Polskim 2016-10-23

W niedzielnej Mszy św. w kościele polskim św. Stanisława męczennika i biskupa uczestniczyli polscy posłowie i senatorowie, którzy przybyli do Rzymu w związku z trwającą tam Pielgrzymką Narodową Polaków. Delegacja państwowa uczestniczyła w sobotę w audiencji jubileuszowej papieża Franciszka oraz w liturgii w Bazylice św. Pawła za Murami.

Więcej...

Franciszek pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej 2016-10-23

Franciszek pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej

Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej Polaków.

Więcej...

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła II 2016-10-23

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła II

O odpowiedzialności za budowanie świata bez przemocy i lęku mówił w sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie bp Damian Muskus OFM. Przewodniczył on uroczystej Mszy św. z racji odpustu św. Jana Pawła II.

Więcej...

Franciszek wzywa Polaków do jedności i dialogu 2016-10-23

Franciszek wzywa Polaków do jedności i dialogu

Bardzo potrzeba nam w Polsce jedności. Wzywając do dialogu papież Franciszek trafił w nasz narodowy problem. Wszyscy powinniśmy słuchać słów Ojca Świętego – uważa pątniczka z Kłodzka, która uczestniczy w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

Więcej...

Hilarion i abp. Migliore o konflikcie na Ukrainie 2016-10-23

Hilarion i abp. Migliore o konflikcie na Ukrainie

Kościół katolicki i Patriarchat Moskiewski odrzucają możliwość popierania którejkolwiek ze stron w trwającym obecnie konflikcie zbrojnym na Ukrainie. Zapewnili o tym nowy nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore i przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS) metropolita Hilarion podczas spotkania 21 października w siedzibie Wydziału.

Więcej...

Papież na 90. Światowy Dzień Misyjny 2016-10-23

Papież na 90. Światowy Dzień Misyjny

Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia – napisał papież Franciszek w orędziu na obchodzony w trzecią niedzielę października Światowy Dzień Misyjny

Więcej...

Kolejne spotkanie z delegacją wietnamską 2016-10-23

Kolejne spotkanie z delegacją wietnamską

W dniach 24-26 października odbędzie się w Watykanie szóste spotkanie watykańsko-wietnamskiej grupy roboczej – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

Msza w Bazylice św. Pawła za Murami podczas Narodowej Pielgrzymki 2016-10-22

Msza w Bazylice św. Pawła za Murami podczas Narodowej Pielgrzymki

Msza w Bazylice św. Pawła za Murami była centralną liturgią trwającej w Rzymie Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu. Liturgii w przypadające sobotnie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W liturgii uczestniczyli m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu RP.

Więcej...

Kraków: w wawelskiej katedrze Msza św. z okazji 60. rocznicy powstania węgierskiego ‘56 r. 2016-10-22

23 października w katedrze wawelskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 60. rocznicy powstania węgierskiego 1956 r. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz węgierskich i Węgrzy z bp Lajosem Vargą z Vac oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Miklósem Soltésem na czele.

Więcej...

Polscy biskupi na spotkaniu w ambasadzie polskiej przy Watykanie 2016-10-22

Polscy biskupi na spotkaniu w ambasadzie polskiej przy Watykanie

Do tego, abyśmy budowali przyszłość wierni Chrystusowi, Ewangelii, Kościołowi wzywał abp Wojciech Polak, prymas podczas Mszy dla uczestników Pielgrzymki Narodowej do Rzymu odprawionej w Bazylice św. Jana na Lateranie. Metropolita gnieźnieński zachęcał również, aby w miłości jednoczyć się dla wspólnego dobra.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook