Wydarzenia

Światowe Dni Młodzieży 2016 z papieżem Franciszkiem 2016-07-27

Papież Franciszek w dniach 27 - 31 lipca 2016 r. odwiedzi Polskę. W Krakowie spotka się z młodzieżą z całego świata na XXXI Światowych Dniach Młodzieży, oprócz tego odwiedzi jeszcze Jasną Górę i Auschwitz. Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji o papieskiej pielgrzymce do Polski.

Więcej...

Pielgrzymi podczas Mszy otwarcia ŚDM na krakowskich Błoniach 2016-07-27

Pielgrzymi podczas Mszy otwarcia ŚDM na krakowskich Błoniach

Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, że warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los - mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży 26 lipca w Krakowie.

Więcej...

Bp Ryś o tym, że ludzie znający Boga wybierają miłosierdzie 2016-07-27

Bp Ryś o tym, że ludzie znający Boga wybierają miłosierdzie

"Reakcją na dramaty świata może być gniew lub miłosierdzie. Ludzie znający Boga wybierają miłosierdzie" - mówił 27 lipca biskup Grzegorz Ryś do młodych podczas katechezy na stadionie Cracovii w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Przed podróżą do Polski papież modlił się przy grobie św. Jana Pawła II 2016-07-27

Przed podróżą do Polski papież modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

Przed odlotem do Krakowa papież Franciszek modlił się z grupą niepełnosprawnej młodzieży przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. W modlitwie z Ojcem Świętym wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Peter Pan, które opiekuje się młodymi ludźmi chorymi na raka z różnych krajów świata, których nie stać na leczenie.

Więcej...

Wspólnota Taizé zaprasza do cichej modlitwy 2016-07-27

Wspólnota Taizé zaprasza do cichej modlitwy

W parafii św. Szczepana codziennie do piątku 29 lipca wspólnota Taizé organizuje cichą modlitwę, połączoną ze śpiewem kanonów. Jak podkreślają członkowie grupy to dobry sposób, aby choć na moment odetchnąć od radosnej i głośnej atmosfery ŚDM, widocznej na ulicach Krakowa.

Więcej...

Watykan porozumiał się z Bankiem Włoskim 2016-07-27

Watykan porozumiał się z Bankiem Włoskim

Przedstawiciele watykańskiej Władzy Informacji Finansowej (AIF) i Banku Włoch podpisali 26 lipca porozumienie o współpracy w celu ułatwiania, na zasadzie wzajemności, wymiany informacji dotyczących nadzoru nad finansami każdej ze stron.

Więcej...

W tym roku zginęło już 14 ludzi Kościoła 2016-07-27

W tym roku zginęło już 14 ludzi Kościoła

Zamordowanie 26 lipca w Saint-Etienne-de-Rouvray 84-letniego miejscowego kapłana ks. Jacquesa Hamela zwiększyło do 14 liczbę ludzi Kościoła, którzy w tym roku zginęli w służbie dla Chrystusa. Połowę ofiar stanowią kapłani, pozostali to 5 sióstr zakonnych i 2 świeckich współpracowników Caritas.

Więcej...

Miłosierdzie w centrum ŚDM 2016-07-27

Miłosierdzie w centrum ŚDM

W centrum Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest miłosierdzie, przede wszystkim ze względu na znajdujące się w Łagiewnikach Centrum Bożego Miłosierdzia. Zdaniem s. Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Łagiewniki są genialnym miejscem, by tego miłosierdzia doświadczyć.

Więcej...

Franciszek poprosił o świadectwo niepełnosprawnych z l’Arche 2016-07-27

Franciszek poprosił o świadectwo niepełnosprawnych z l’Arche

Na osobiste zaproszenie papieża Franciszka, na ŚDM do Krakowa przybyło ok. 700 osób niepełnosprawnych intelektualnie ze wspólnot l’Arche, założonych przez Jeana Vanier. „Franciszkowi chodzi o to, by na ŚDM, które przeżywane są w duchu miłosierdzia, mocno wybrzmiało świadectwo osób niepełnosprawnych, dla których miłosierdzie jest drogą ich życia” – mówi Christian Petitau z Francji, organizator miasteczka l’Arche w podkrakowskim Kokotowie.

Więcej...

Francuscy biskupi po ataku na uczestników Mszy w Saint-Etienne-du-Rouvray 2016-07-27

Francuscy biskupi po ataku na uczestników Mszy w Saint-Etienne-du-Rouvray

Stanowcze potępienie aktu terroru wyrazili francuscy biskupi po zabójstwie ks. Jacquesa Hamela. Podczas briefingu prasowego w Krakowie sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Francji ks. Olivier Ribadeau Dumas podkreślił, że wszyscy biskupi są zdania, że zło nie zwycięży pokoju i miłości.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook