Ciekawostki

Obchody 20. Dnia Judaizmu 2017-01-17

Obchody 20. Dnia Judaizmu

Nabożeństwo biblijne, wspominanie ofiar pogromu kieleckiego i żydowsko-chrześcijańska dyskusja w seminarium – to niektóre punkty XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Gościem specjalnym centralnych obchodów, po raz drugi organizowanych w Kielcach, będzie rabin z Buenos Aires i przyjaciel papieża Franciszka, Abraham Skórka.

Więcej...

Apel o liczniejszy udział chrześcijan w modlitwę o jedność 2017-01-16

Apel o liczniejszy udział chrześcijan w modlitwę o jedność

O liczniejszy udział polskich wyznawców Chrystusa w rozpoczynającym się 18 stycznia Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zaapelowali wspólnie przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej. Wydarzenie rozpoczyna się w środę pod hasłem "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14–20).

Więcej...

Ks. A. Galbas przełożonym prowincji Zwiastowania Pańskiego pallotynów 2017-01-16

Ks. A. Galbas przełożonym prowincji Zwiastowania Pańskiego pallotynów

Rada Generalna Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego zatwierdziła wybór ks. Adriana Galbasa SAC. na przełożonego pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego z siedzibą w Poznaniu.

Więcej...

Prymas Polski z wizytą duszpasterską u Polaków w Kopenhadze 2017-01-16

Prymas Polski z wizytą duszpasterską u Polaków w Kopenhadze

Abp Wojciech Polak gościł z wizytą duszpasterską u Polaków w Kopenhadze. 15 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Anny, dziękując wraz z wiernymi i duchowieństwem za minioną 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Więcej...

18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017-01-16

18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14–20) zaczerpniętymi z 2. Listu do Koryntian 5,14-20, od 18 do 25 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Forum Katolicko-Prawosławne: zbrodnie w imię religii potępione 2017-01-16

Forum Katolicko-Prawosławne: zbrodnie w imię religii potępione

„Potępiamy zbrodnie, które zostały dokonane w imię religii” – to słowa z przesłania opublikowanego na zakończenie paryskich obrad Forum Katolicko-Prawosławnego. Jego uczestnicy w sposób jednoznaczny i bezapelacyjnie potępiają tych, którzy używają religii, aby usprawiedliwić przemoc i śmierć.

Więcej...

Koniec fazy diecezjalnej procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji 2017-01-16

Koniec fazy diecezjalnej procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji

W diecezji Coimbra zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji dos Santos, jednej z trzech uczestników objawień maryjnych z 1917 r. w Fatimie. Portugalska diecezja, na terenie której zmarła 13 lutego 2005 r. wizjonerka, otworzyła proces beatyfikacyjny wizjonerki trzy lata po jej śmierci.

Więcej...

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville 2017-01-16

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville

W niedzielę 15 stycznia Franciszek odwiedził parafię Matki Bożej w Setteville w rzymskiej dzielnicy Guidonia. Tym samym powrócił do zwyczaju nawiedzania parafii stołecznych, zapoczątkowanej jeszcze przez św. Jana Pawła II, kontynuowanej następnie przez jego następców Benedykta XVI i obecnego – Franciszka, który jednak zawiesił ją na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego.

Więcej...

Niedziela Chrztu Pańskiego - w liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia 2017-01-08

Niedziela Chrztu Pańskiego - w liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia

Kościół katolicki obchodzi w pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki.

Więcej...

Papież na Anioł Pański: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa 2017-01-08

Papież na Anioł Pański: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa

Jezus przyszedł po to, aby zniwelować dystans między człowiekiem a Bogiem - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie w święto Chrztu Pańskiego. Dodał, że „plan Ojca” realizuje się „na drodze posłuszeństwa i solidarności z kruchym i grzesznym człowiekiem, drogą pokory i pełnej bliskości Boga wobec swoich dzieci”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook