Walentynka od Pana Boga – akcja młodzieży w Gnieźnie

bg / ro, Gniezno, 2009-02-14

Młodzież z gnieźnieńskiej parafii farnej wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży „Wiosło” zorganizowała dziś specjalną walentynkową akcję. Na ulicach Gniezna rozdaje specjalne czerwone ulotki z wyznaniem „Kocham Cię – Bóg Ojciec”.

Akcja jest odpowiedzią na niedawną decyzję producenta czekolady „Milka” o wykluczeniu z konkursu na najciekawszą walentynkę haseł odwołujących się do Boga. Przypomnijmy, że hasła można było zgłaszać od połowy stycznia na stronie www.ilovemilka.pl. Najoryginalniejsze miały zostać umieszczone na bilbordach w dużych polskich miastach. Wyboru dokonali internauci. Najwięcej głosów oddano na hasła mające zabarwienie religijne np: „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też”. Hasła te w ostatni dzień konkursu usunięto tłumacząc, że naruszają one regulamin i obrażają uczucia religijne innych osób.

„Nie wiem, w jaki sposób i czyje uczucia religijne miałyby obrażać te hasła. Jestem jednak pewny, że gdyby sprawa dotyczyła haseł nadesłanych przez jakąś mniejszość religijną, czy seksualną, to nikt nie miałby odwagi ich usunąć. Nasza akcja ma być pozytywną odpowiedzią na to zdarzenie. Chcemy pokazać, że stwierdzenie „Bóg Cię kocha” nikogo nie obraża” – mówi ks. Jan Kwiatkowski z gnieźnieńskiej parafii farnej, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Walentynki od Pana Boga wręczane są i młodszym i starszym. W sumie rozdanych zostanie 5 tysięcy sztuk: 4 tysiące w Gnieźnie i tysiąc w innych miejscowościach archidiecezji gnieźnieńskiej. Na jednej stronie umieszczono na czerwonym tle białe serce i napis: Kocham Cię – Bóg Ojciec. Na drugiej Hymn o miłości św. Pawła.

„Chcieliśmy przypomnieć, kto jest źródłem miłości i że z okazji walentynek – skoro już się przyjęły na naszym gruncie – można dać najbliższym coś więcej niż plastikowe chińskie serduszko, czy kartkę z misiem” – dodaje ks. Kwiatkowski.

Młodzież rozdająca ulotki zachęca również przechodniów do napisania na kartce imienia najbliższej osoby i zniesienia tej kartki do kościoła farnego. Wieczorem w intencji wszystkich tych osób odprawiona zostanie Msza św.

Komentarze (6)

anna

7 lat, 11 miesięcy temu

SUPER !!!!

Odpowiedz

karher

7 lat, 11 miesięcy temu

Brawo Gniezno !

dzięki !!!

Odpowiedz

Basia

7 lat, 11 miesięcy temu

Fantastyczny pomysł!!!

Odpowiedz

Alishia

7 lat, 11 miesięcy temu

Poprostu genialnie !!

Odpowiedz

Teresa

7 lat, 11 miesięcy temu

Swietny pomysł z Walentynka od Pana Boga.Czy mozna kupic gdzies taka walentynkę?

Odpowiedz

Milo

4 lata, 8 miesięcy temu

Pewnie zapraszam do sklepów w Gnieźnie ;D

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook