Ekumenizm i dialog międzyreligijny

Ekumeniczne nieszpory w bielskiej katedrze 2017-01-24

Ekumeniczne nieszpory w bielskiej katedrze

„Boże pojednanie motywuje do działania i przynagla. Przed nami wiele do zrobienia, wbrew wątpliwościom i rezygnacji” – podkreślił zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago w kazaniu wygłoszonym 23 stycznia podczas uroczystych nieszporów w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Ekumeniczne nabożeństwo w katolickiej świątyni było centralnym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej.

Więcej...

Ewangelicki cykl obrazów z Korei po raz pierwszy w Europie 2017-01-23

Ewangelicki cykl obrazów z Korei po raz pierwszy w Europie

Słynny cykl obrazów „Życie Chrystusa” koreańskiego malarza Kim Ki-changa będzie można po raz pierwszy zobaczyć w całości w Europie. Niemieckie Muzeum Historyczne w Berlinie poinformowało, że dzieła Koreańczyka zostaną pokazane w kwietniu w ramach wystawy „Efekt Lutra. 500 lat protestantyzmu na świecie”.

Więcej...

Centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017-01-23

Centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tylko Krzyż Jezusa Chrystusa może zburzyć dzielący nas mur wrogości i podziałów – powiedział zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Jerzy Samiec. Centralne nabożeństwo ekumeniczne Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbyło się w niedzielę w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Więcej...

Znaczek pocztowy z Marcinem Lutrem 2017-01-22

Znaczek pocztowy z Marcinem Lutrem

W związku z obchodami 500-lecia Reformacji watykański urząd filatelistyczny wyda w 2017 r. znaczek pocztowy przedstawiający Marcina Lutra - donosi portal LifeSiteNews.

Więcej...

Prawdziwy ekumenizm to wspólne nawrócenie do Jezusa Chrystusa 2017-01-20

Prawdziwy ekumenizm to wspólne nawrócenie do Jezusa Chrystusa

„Prawdziwy ekumenizm opiera się na wspólnym nawróceniu do Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Odkupiciela. Jeśli zbliżamy się razem do Niego, zbliżamy się także jedni do drugich” – powiedział papież, przyjmując delegację z Finlandii na przypadające 19 stycznia wspomnienie męczeńskiej śmierci patrona tego kraju św. Henryka.

Więcej...

Kard. Koch studzi oczekiwania wobec upamiętnienia 500-lecia reformacji 2017-01-19

Kard. Koch studzi oczekiwania wobec upamiętnienia 500-lecia reformacji

Przed wygórowanymi oczekiwaniami wobec wspólnego upamiętnienia 500-lecia reformacji przestrzega kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. "Nadzieja, że może to prowadzić do rychłej jedności katolików i luteranów jest z pewnością nierealistyczna" - napisał watykański "minister ds. ekumenizmu" w obszernym artykule w watykańskim dzienniku "L'Osservatore Romano".

Więcej...

Prośmy o przebaczenie za przemoc w czasie Reformacji 2017-01-18

Prośmy o przebaczenie za przemoc w czasie Reformacji

Prymas Kościoła Anglii abp Justin Welby opublikował na początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oświadczenie z prośbą o przebaczenie za przemoc, do jakiej doszło w czasie Reformacji. Poinformowały o tym brytyjskie media i katolicki portal www.catholicculture.org.

Więcej...

Kościół w Polsce obchodził XX Dzień Judaizmu 2017-01-18

Kościół w Polsce obchodził XX Dzień Judaizmu

Współczesny świat znajduje się na zakręcie historii, trzeba na nowo pokazać światu ład Ewangelii - powiedział rabin prof. Abraham Skórka w Kielcach, gdzie we wtorek odbyły się centralne obchody Dnia Judaizmu. W programie organizowanego po raz 20. międzyreligijnego spotkania znalazło się nabożeństwo biblijne, modlitwa za ofiary pogromu kieleckiego oraz żydowsko-chrześcijańska dyskusja. Kolejny, 21. Dzień Judaizmu odbędzie się w Warszawie.

Więcej...

Przesłanie na XX Dzień Judaizmu 2017-01-17

Przesłanie na XX Dzień Judaizmu

O ścisłym pokrewieństwie religii żydowskiej i chrześcijańskiej przypomina Komitet Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. W przesłaniu na XX Dzień Judaizmu, który ma miejsce 17 stycznia w Kielcach, przywołano m.in. historyczną wypowiedź św. Jana Pawła II: „kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”.

Więcej...

Spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej 2017-01-17

Spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej

Jako kościoły mniejszościowe przestrzegamy przed zaostrzaniem sporów. Przywódcy religijni i polityczni nie powinni swoimi wypowiedziami dzielić, wykluczać i poniżać innych – podkreślił prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec w przemówieniu wygłoszonym podczas noworocznego spotkania Kościołów zrzeszonych w PRE.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook