Włochy: biskup z wizytą w świątyni buddyjskiej

ml / maz, 2009-09-26

W mieście Prato w Toskanii, znanym ośrodku przemysłu włókienniczego, gdzie znajduje się największe we Włoszech skupisko chińskich imigrantów, powstała druga co do wielkości świątynia buddystów w tym kraju.

Kilka dni przed oddaniem jej do użytku, świątynię odwiedził ordynariusz diecezji Prato, bp Gastone Simoni, podejmowany przez kierownictwo buddyjskiego stowarzyszenia kulturalnego i mnichów. Hierarcha zaskoczony był gestem jednego z nich, który ucałował jego pektorał.

W świątyni odbywać się będą m.in. kursy języka chińskiego, jogi, tai czi i wschodnich sztuk walki.

Komentarze (13)

kl. Rafał

7 lat, 4 miesiące temu

Kyrie eleison!

Odpowiedz

Piotrek L.

7 lat, 4 miesiące temu

Jak długo Asyż będzie zatruwał życie Kościoła?

Odpowiedz

Pedro

7 lat, 4 miesiące temu

Jakiego Kościoła chyba twojego prywatnego kościółka. To piękny i wspaniały gest szacunku wzajemnego oby więcej takich.

Odpowiedz

Mariusz M.

7 lat, 4 miesiące temu

Pedro, całkowicie się z Tobą zgadzam. Tak trzymaj!
Jest grupa ludzi, którzy siebie uważają za "strażników" katolickiej wiary, a równocześnie przeciwstawiają się nauczaniu Papieży i de facto są - jeśli nie formalnie to przynajmniej mentalnie - poza apostolskim Kościołem rzymsko-katolickim, nie mając wiele wspólnego z nauczaniem Jana Pawła II, Benedykta XVI a wcześniej Pawła VI i Jana XXIII... Katolik to taki chrześcijanin, który wierzy, że Bóg wspiera Duchem Świętym nauczanie Biskupa Rzymu. Oni do tej grupy raczej nie należą...

Odpowiedz

Przemek,Sandomierz

7 lat, 4 miesiące temu

Nie Tobie,Czlowieku,o tym wyrokować.Powstrzymaj się trochę z tymi ocenami,skąd możesz wiedzieć o kimś na podstawie kilku postów?Nie Ty decydujesz o przynależności do Kościoła.Sam wcześniej próbowałeś tłumaczyć niejakich ojców podhoreckich,a zaraz po tym trąbiłeś o ekumenizmie.Jakoś to się nie trzyma jedno drugiego...

Odpowiedz

Przemek,Sandomierz

7 lat, 4 miesiące temu

To mi przypomina u Ciebie rozniecanie pożaru czy przynajmniej jego aprobowanie,a następnie ekscytowanie się próbami gaszenia.

Odpowiedz

Przemek,Sandomierz

7 lat, 4 miesiące temu

Jest pewne radio z Torunia,które wraz z "dziełami przy nim powstałymi" wydaje patenty na katolickość i polskość zarazem.Jest też pewna gazeta z ulicy Czerskiej w Warszawie,wydająca z kolei patenty na europejskość i nowoczesność.Od jednych i drugich mediów zachowuję daleki dystans.Jakim jestem katolikiem?Odpowiedź na to pytanie Bóg tylko zna.

Odpowiedz

Anna

7 lat, 3 miesiące temu

Chrześcijanin to człowiek, który odkrył,że prawdą życią jest Jezus Chrystus. Znając drogę do zycia wiecznego i miłując bliźniego głosi Chrystusa wszem i wobec. Tolerancja dla innych religii bez równoczesnego dzieła apostolskiego jest pozostawianiem innych w śmierci.

Odpowiedz

Mariusz M.

7 lat, 4 miesiące temu

Kwestia ruchu ekumenicznego czy dialogu międzyreligijnego nie jest jakimś incydentem w Kościele, który się raz wydarzył, ale kierunkiem za którym podąża systematycznie Kościół apostolski od 50 lat.

Odpowiedz

Soplica

7 lat, 3 miesiące temu

Kościół prowadzi ruch ekumeniczny od 50 lat? No jak takie bzdurki się pisze, to jak można rozumieć ekumenizm? Drogi Mariuszu M.- poczytaj historię Kościoła a nie twórz ją sam. Myśl ekumeniczna w Kościele powstała i była prowadzona znacznie wcześniej! Tylko że tamten ekumenizm wyglądał ZUPEŁNIE inaczej niż dzisiejszy. Dzisiejszy bardziej jest podobny do synkretyzmu niż do siebie samego.Powtórzyć tylko można za św.Augustynem: Złem, jest źle czynić dobro. Czy nadejdzie dzień opamiętania? Tylko modlitwa....

Odpowiedz

Mariusz M.

7 lat, 4 miesiące temu

Panie Przemku, myli pan mnie z niejakim Marcinem - to on pisał o ojcach podhoreckich, nie ja. Ja nawet nie wiedziałem, że tacy są. I kto tu kogo oskarża i coś insynuuje... Moje kryterium oceny bycia w jedności z Kościołem jest jasne - zgodność z uroczystym nauczaniem Kościoła i Papieży. Oczywiście nie uważam, że ci antyekumeniczni "strażnicy" katolickiej wiary są heretykami, bo ekumenizm nie jest póki co dogmatem. Niemniej jednak antyekumenizm jest niezgodny z linią nauczania powyższych Papieży. To jest po prostu faktem.

Odpowiedz

Przemek,Sandomierz

7 lat, 3 miesiące temu

A to przepraszam najmocniej za pomylenie Pana z kimś innym,ja nie oskarżam,ale ponawiam prośbę,aby Pan ostrożniej szafował określeniami wobec innych osób.Są to sprawy bardzo poważne i osobiste często,znane właściwie tylko Bogu i nie Panu jest to oceniać.Fakt wypisywania takich czy innych rzeczy na forum naprawdę o niczym jeszcze nie świadczy...

Odpowiedz

Soplica

7 lat, 3 miesiące temu

Tak się zastanawiam : jaki ma związek GW z wiarą, i jaki jest kontekst porównania jej z RM? Ja też jestem daleki od medytacji buddyjskiej a i TVP Religia mnie nie pociąga. Co to kogo obchodzi? Jaki sens takich porównań? Przemek,Sandomierz to wie, ale kto inny?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook