Porwano świecką misjonarkę protestancką

kg (KAI/RV) / mz, Bamako, 2016-01-10

W Mali porwano świecką misjonarkę protestancką, Szwajcarkę Béatrice Stockly, która pracowała w tym zachodnioafrykańskim kraju od dziesięciu lat. Już raz, w 2012 uprowadzili ją islamiści związani z Al-Kaidą.

Wówczas wypuszczono ją po kilku dniach dzięki mediacji byłego prezydenta tego kraju Blaise’a Compaoré.

Mimo panującego w Mali braku bezpieczeństwa ewangelicka misjonarka wróciła do swej pracy ewangelizacyjno-humanitarnej. Obecnie uprowadzono ją z domu, który wynajmowała. Podejrzewa się, że za porwaniem także tym razem stoją islamscy ekstremiści. Przedstawiciele pracujących w Mali organizacji humanitarnych wskazują na wzrastający brak bezpieczeństwa, czego przejawem był m.in. niedawny atak terrorystów islamskich na hotel w Bamako (20 listopada ub.r. w zamachu na luksusowy hotel "Radisson" w stolicy zginęło 21 osób, w tym dwóch napastników).

Komentarze (2)

Katol

1 rok temu

Dzięki Bogu!
Lepiej, żeby ludzie wyznawali wiarę tradycyjną (nieświadomość zwalnia z winy) niż żeby przyjmowali mętny rodzaj chrześcijaństwa, tj . protestantyzm - bez większości sakramentów. Nawrócenie jest czymś radykalnym, więc wyzwolenie z ewangelicyzmu i przyjęcie pełni łaski w Kościele katolickim będzie dużo trudniejsze niż np. przejście z animizmu czy islamu.

Odpowiedz

Zwykły Człowiek

6 miesięcy, 1 tydzień temu

Ahhh ta wasza walka o to kto ma racje pośród odłamów chrześcijańskich. Widzę że dowiedzenie racji tak zaślepia, że aż zapominasz o szanowaniu bliźniego jak siebie samego. Bracie Pamiętaj człowiek to istota omylna Katolicy nie mają racji we wszystkim przykro mi. I nie jest to najwłaściwsza religia na świecie. My Chrześcijanie wierzymy wszyscy w tego samego Pana włączy nas to cudowne imię: JEZUS i to w jego imię i dla niego jak i dla ludzie by byli zbawieni poprzez przyjęcie chrztu głosi ona Ewangelię, nie ma to znaczenia czy jest ona protestantką ważne że żyje w Chrystusie i robi to co on nakazuje. Siejmy miłość a nie nienawiść do innych religii rozwiązujmy problemy a nie je pogłębiajmy je LUDZIE! Tego chce CHRYSTUS! AMEN :)

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook