Zwierzchnicy Kościołów wstrząśnięci terrorem w Stambule

ts / br, Stambuł, 2016-01-14

Zwierzchnicy dwóch największych Kościołów chrześcijańskich Niemiec: katolickiego i ewangelickiego, są wstrząśnięci zamachami terrorystycznymi w Stambule. Przebywający z wizytą w Wietnamie przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx powiedział, że modli się za zmarłych oraz ich bliskich, a „także o to, aby raz na zawsze zniknęła plaga terroru”.

Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech (EKD), bp Heinrich Bedford-Strohm stwierdził, że „ofiarą perfidnych terrorystów, zagrażającym ludziom na całym świecie, padli po raz kolejny niewinni ludzie”. – W tej bolesnej chwili jesteśmy myślami przy zmarłych i członkach ich rodzin, modlimy się za nich - oświadczył ewangelicki biskup. Jego zdaniem zamach w Stambule jeszcze wyraźniej przynagla, aby „wszystkie kraje zaczęły wspólnie występować przeciwko terroryzmowi, który gardzi człowiekiem”.

W turystycznej dzielnicy Stambułu Sultanahmet, na placu między Błękitnym Meczetem i świątynią Hagia Sofia, doszło do samobójczego zamachu 12 stycznia w godzinach porannych. Zginęło 10 osób, a 15 jest rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne to obcokrajowcy, głównie Niemcy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook