Katolickie i ewangelickie licea z Podbeskidzia w rankingu szkół

rk / mz, Bielsko-Biała, 2016-01-15

Katolickie i ewangelickie licea oraz technika z Bielska-Białej, Cieszyna i Oświęcimia znalazły się w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy”.

Najlepiej spośród tego typu placówek z terenu diecezji bielsko-żywieckiej wypadło Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego (KTK) w Bielsku-Białej, które zajęło 37. miejsce w Polsce i 3. w województwie śląskim.

Na 87. miejscu w Polsce uplasowało się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (6. w województwie śląskim). Na 287. miejscu (34. w województwie śląskim) zostało sklasyfikowane ewangelickie Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja z Bielska-Białej. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie zajęło 400. miejsce w rankingu ogólnopolskim i 44. w województwie śląskim.

Bielskie Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner zaklasyfikowano na miejscu 387. w Polsce i 43. w województwie śląskim. Natomiast Salezjańskie Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Oświęcimiu zajęło w Małopolsce miejsce 41. Z kolei Salezjańskie Publiczne Technikum w Oświęcimiu otrzymało 76 miejsce w Polsce w tegorocznym rankingu techników i 6. w rankingu małopolskim.

W ogólnopolskim podrankingu maturalnym liceów bielska szkoła KTK zajęła 32. miejsce. Na 80. miejscu w Polsce pod względem wyników matur znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Ranking maturalny uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, oraz w których wyniki średnie z języka polskiego oraz matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w danym typie szkół.

Cały ranking powstał w oparciu o analizę osiągnięć uczniów w olimpiadach, wyniki maturalne w przedmiotach podstawowych i dodatkowych oraz opinie akademickie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook