Światowe Forum Ekonomiczne z udziałem przedstawicieli religii

pb (KAI/la-croix.com) / br, Davos, 2016-01-20

W rozpoczynającym się 20 stycznia w Davos Światowym Forum Ekonomicznym biorą udział nie tylko politycy i biznesmeni, ale także m.in. przedstawiciele religii. Swą obecność zapowiedzieli: duchowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby oraz kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych bp Marcelo Sánchez Sorondo.

Wśród 2500 uczestników spotkania znajdą się też: rabin David Rosen, kierujący Amerykańskim Komitetem Żydowskim i rabin Pinchas Goldschmidt, przewodniczący Konferencji Rabinów Europejskich, francuski mnich buddyjski Matthieu Ricard, który regularnie uczestniczy w konferencjach w Davos, a także reprezentanci islamu.

W jednej z zamkniętych sesji ma również wziąć udział kard. Peter Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju, który w 2014 r. odczytał przesłanie papieża Franciszka na rozpoczęcie obrad Forum.

W przeszłości uczestnikami Forum byli m.in. znany obrońca ubogich abp Helder Camara z Brazylii, kard. Reinhard Marx z Niemiec i obecny arcybiskup Dublina w Irlandii, Diarmuid Martin, który bywał w Davos dość często, gdy był sekretarzem Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook